Smakosze literatury w Esterze

MAM APETYT NA CZYTANIE 

W trwającym Roku Czytelnika Książnica Płocka, o czym powszechnie już w mieście wiadomo, podejmuje wiele nieszablonowych i atrakcyjnych działań upowszechniających czytelnictwo, adresowanych do czytelników z różnych grup wiekowych.

W naszym wyjątkowym menu czytelniczym znalazła się również wyrafinowana propozycja dla dorosłych smakoszy literatury, wyjątkowych biesiad i … napojów, o czym 2 grudnia przekonali się uczestnicy pierwszej literackiej uczty w sprzyjającej naszym pomysłom, gościnnej restauracji ESTERA.

Pragnienie przybyłych tam wieczorem czytelników, „wysokoprocentowymi” (literacko!) wyjątkami z Opisu obyczajów spisanych przez ks. Jędrzeja Kitowicza ugasiły panie z sekcji teatralnej Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Płocku wespół ze swoim opiekunem i reżyserem – aktorem płockiego Teatru Dramatycznego Henrykiem Jóźwiakiem. Podane w ich wykonaniu fragmenty niezwykłego – barwnego, dosadnego i nafaszerowanego przezabawnymi anegdotami dzieła, tak pobudziły apetyt, że wieczór będzie miał swoją kontynuację.

Zapraszamy zatem na repetę z dziełem ks. Kitowicza jako daniem głównym! Kolejny smakowity wieczór już 13 stycznia 2015 r. o godz. 18.00, także w restauracji ESTERA!

 

O Autorze

Podobne Posty