20 grudnia 2014

W Domu Darmstadt w Płocku odbyła się promocja książki „FC Barcelona w Polsce i na świecie”. Ta bogato ilustrowana praca zbiorowa pod redakcją Zbigniewa Pawłowskiego została wydana przez Książnicę Płocką im. Władysława Broniewskiego. „FC Barcelona w Polsce i na Świecie” jest już kolejną książką Zbigniewa Pawłowskiego. Wcześniejsze pozycje wydawnicze to: „110 lat FC Barcelona. Polskie ślady w historii klubu”, „Polacy w grach przeciwko Barcelonie” oraz „55 lat Camp Nou”. Tym razem Zbigniewowi Pawłowskiemu w pracy pomagał zespół redakcyjny, w którym znaleźli się Witold Łastowiecki, Zbigniew Kumidor, Marcin Mroziński oraz Tomasz Lasota.

Najwięcej miejsca autorzy poświęcili piłce nożnej, ale nie zabrakło miejsca dla pozostałych sekcji działających w FC Barcelona, nie tylko profesjonalnych, ale i amatorskich.

W promocji książki „FC Barcelona w Polsce i na świecie”, wzięli udział płoccy miłośnicy jednego z największych klubów świata, ludzie związani ze sportem, między innymi drugi trener i asystent trenera SPR Wisła Płock Manolo Cadenasa – Krzysztof Kisiel oraz prezes SPR Wisła Płock Robert Raczkowski. Podczas spotkania uczestnicy mogli posłuchać współautora Witolda Łastowieckiego, który przyjechał do Płocka – specjalnie na tę promocję – ze Świdnicy.

Zdjęcia autorstwa płockiego fotografa Jana Waćkowskiego.

Invalid Displayed Gallery

O Autorze

Podobne Posty