“Cmentarze Mazowsza”
promocja albumu

29 stycznia w Sali Kolumnowej odbyła się promocja najnowszego wydawnictwa Książnicy Płockiej „Cmentarze Mazowsza. Płock i powiat płocki” autorstwa Tomasza J.Gałązki.

Promocja tego albumowego wydania, które zawiera artystyczny zapis fotograficzny upamiętniający miejsca pochówku zmarłych, stała się znaczącym wydarzeniem w życiu kulturalnym miasta. To właśnie nowoczesne opracowanie graficzne, niestandardowość ujęcia tematu – kultury sepulkralnej -spotkały się z dużym zainteresowaniem i uznaniem odbiorców. Dla wielu z nich priorytetem jest stała troska o upamiętnianie codziennych i niecodziennych postaci, a także zdarzeń, miejsc z przeszłości.

Poprzez lekturę – autor albumu i jego wydawca – zapraszają czytelników do pogłębionych refleksji, budzą potrzebę budowania tożsamości lokalnej i w naturalny sposób zachęcają do dbałości o nasze dziedzictwo kulturalne. Słowem: do pielęgnowania historii miasta i regionu.

Na czwartkowym spotkaniu obecni byli przedstawiciele różnych wyznań religijnych, profesji i stowarzyszeń, którzy każdorazowo zabierając głos w dyskusji, gratulowali autorowi i wydawcy ukazania się tak potrzebnej na rynku wydawniczym publikacji.

 

O Autorze

Podobne Posty