Gala Czytelnika 2015

3 grudnia już po raz drugi Książnica Płocka zorganizowała Galę Czytelnika, która była okazją do uhonorowania statuetkami i dyplomami tych, którzy wspierają placówkę i zachęcają do czytania. Wyróżniliśmy płockie instytucje kulturalne, szkoły, firmy, spółdzielnie mieszkaniowe oraz rady osiedlowe. Goście z trudem pomieścili się w sali płockiego Domu Darmstadt.

Najważniejszą częścią uroczystości było nagrodzenie najaktywniejszych czytelników, którzy odebrali z rąk dyrekcji Książnicy Płockiej oraz kierowników filii bibliotecznych złote, srebrne i brązowe medale.
Najaktywniejsi zostali nagrodzeni w trzech grupach wiekowych. Pierwsze miejsce w grupie od 0 do 15 lat zajęła dziesięcioletnia Marysia Stępień. W tym roku wypożyczyła z biblioteki aż 343 książki i otrzymała złoty medal Płockiego Lidera Czytania. Drugie miejsce zajęła Agata Gatkowska, a trzecie Piotr Stańczak.
Rekordzistką okazała się Agnieszka Stasiak z grupy 16 -29 lat, która łącznie wypożyczyła w tym roku prawie pół tysiąca książek w kilku bibliotecznych filiach. Drugie miejsce przypadło Joannie Foryszewskiej (108 książek), a trzecie siedemnastoletniemu Jakubowi Rajewskiemu (106 książek). Medale otrzymali też czytelnicy w przedziale 30 lat i więcej. Na pierwszym miejscu jest Danuta Oziemkowska, która wypożyczyła 322 książki, na drugim – Jolanta Brodzińska-Rogoza (266 książek), a na trzecim – Krystyna Majchrzak (243 książki).

Uroczysta „Gala Czytelnika” była okazją do zaprezentowania fotograficznego kalendarza wydarzeń minionego roku, spotkań z uznanymi autorami, działań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

O Autorze

Podobne Posty