“Niepokorna” Wandy Gołębiewskiej
i Leszka Skierskiego

W Filii bibliotecznej nr 1 Książnicy Płockiej mieszkańcy Radziwia i nie tylko w piątkowe popołudnie 22 kwietnia mieli okazję  po raz kolejny spotkać się z poetką Wandą Gołębiewską oraz autorem drugiej, wspólnej książki “Niepokorna” Leszkiem Skierskim.

Kanwą do powstania książki były dzienniki, listy, wiersze i eseje pisane od wczesnej młodości przez poetkę oraz liczne podróże: Ukraina, Litwa, Słowacja, Texas, Australia. Nasi goście niezwykle ciekawie opowiadali o swojej współpracy przy powstawaniu książki “Niepokorna- szkice o Wandzie Gołębiewskiej“. Podczas spotkania autorka mówiła także o swojej twórczości literackiej, czytała wiersze, wyjaśniała skąd czerpie inspiracje oraz opowiadała o swoim szczególnym związku z Radziwiem. Zachwycała poczuciem humoru, otwartością, dystansem do swojej osoby, a także ogromem pozytywnych emocji, jakie przekazała słuchaczom i czytelnikom.

Wieczór poetycki przebiegał w miłej atmosferze, było wiele wspomnień i uśmiechów. Na zakończenie można było zadać pytanie, dostać autograf, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także osobiście porozmawiać.
Cieszymy się z udanego spotkania i dziękujemy Czytelnikom za obecność, a z naszymi gośćmi Panią Wandą Gołębiewską i Panem Leszkiem Skierskim żegnamy się tylko do następnego spotkania…

O Autorze

Podobne Posty