Dominika i Radek
Zaręczyny w Książnicy !

Tego jeszcze (u nas) nie było!

Przed paroma dniami, w piątkowe popołudnie 20 maja, w Filii bibliotecznej nr 1 Książnicy Płockiej w Radziwiu doszło do…ZARĘCZYN! Nasi wieloletni czytelnicy – Pani Dominika Moderacka  i Pan Radosław Ossowski dostarczyli nam niespodziewanych i prawdziwie radosnych wzruszeń.

Nie dość, że poznali się i zakochali w sobie właśnie tutaj, to również tu Pan Radosław zapragnął oświadczyć się swojej wybrance. Pani Dominika, zwabiona tego dnia do biblioteki pod pretekstem odebrania zamówionej książki, nie podejrzewała nawet, jak wiekopomna to będzie wizyta…

Książka rzeczywiście na nią czekała, ale…jakby trochę inna, zmodyfikowana, ze zręcznie ukrytym w niej pierścionkiem, do tego kwiaty… Wszystko zaplanowane i przygotowane w najdrobniejszych szczegółach. Nawet panie bibliotekarki zostały wtajemniczone w intrygę dopiero w ostatniej chwili.

Nie dziwi więc, że emocji było wiele, radości jeszcze więcej. A Pani Dominika? – no cóż, takich oświadczyn nie przyjąć po prostu nie mogła! Te zaręczyny z pewnością przejdą do bibliotecznych annałów (chyba nie tylko w Płocku!).

Nam pozostaje pogratulować Narzeczonym, życzyć im wiele szczęścia na wspólnej odtąd drodze. No i liczyć na to, że wiążąc się z sobą, również z naszą biblioteką związali się już na zawsze.

O Autorze

Podobne Posty