Seniorzy z Międzytorza
w Czytelni pod chmurką

W ogrodzie Książnicy Płockiej „po sąsiedzku” może być nawet wtedy, gdy przyjeżdża się z odległej dzielnicy miasta. Tak się stało 28 lipca, kiedy zawitała do nas grupa seniorów z osiedla Międzytorze w ramach cyklu spotkań „Czytelnia pod chmurką. Bezsenność w Płocku”. Małe przyjęcie w ogrodzie było okazją do posłuchania fragmentów książek Marii Ulatowskiej. Powieści autorki, która będzie w Płocku 27 września, stały się inspiracją do porozmawiania o przeszłości, o tym, jak ważne jest to, by mieć czas dla siebie i swoich zainteresowań wtedy, gdy przechodzi się na emeryturę. W czasie dyskusji przy ciasteczku i napojach chłodzących zrodziły się pomysły na pisanie wspomnień i stworzenie książki kucharskiej o smakach i zapachach zapamiętanych z dzieciństwa. Już nie możemy się doczekać.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Jak dobrze mieć (takiego) sąsiada”, realizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, oddział w Płocku w partnerstwie z Książnicą Płocką im. Władysława Broniewskiego, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ogród Książnicy Płockiej otwarty jest dla wszystkich. Przypominamy, że w czwartki, pomiędzy 16.00 a 18.00 możecie zorganizować u nas bardzo KULTURALNE spotkanie. Zupełnie za darmo i wedle waszego scenariusza! Tak po prostu i po sąsiedzku! Przekonacie się sami Jak dobrze mieć (takiego) sąsiada. A wystarczy niewiele – zadzwonić pod numer 24 268 00 33, zarezerwować dzień i wyjawić zarys spotkania.

Renata Kraszewska, Ewa Matusiak

O Autorze

Podobne Posty