Europejski Dzień Seniora

Beniamin Franklin powiedział: Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”, co udowodnili seniorzy, biorący udział w projekcie Płockiego Stowarzyszenia Przyjaciół Książki i Bibliotek realizowanym w partnerstwie z Książnicą Płocką „KULTUROPOZYTYWNI czyli Kapitał-Senior II”. Zwieńczeniem działań trwających od marca był Europejski Dzień Seniora.
24 października w Dziale Zbiorów Audiowizualnych Książnicy Płockiej, przed licznie zgromadzoną publicznością, zaprezentował się w programie artystyczno-literackim Henryk Jóźwiak, aktor Teatru Dramatycznego w Płocku. Program słowno-muzyczny „To nasza młodość” wykonały panie z Teatru Remedium Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego  Wieku w Płocku. Seniorki są ambasadorkami dobrego humoru, pomysłowości, zwolenniczkami czerpania z życia garściami. Pokazują wszystkim możliwości, jakie niesie za sobą tzw. trzeci wiek, propagują pozytywny model starości jako czasu na realizację pragnień, twórcze działanie i poznawanie  nowych obszarów życia, dbanie o siebie, swój rozwój intelektualny, duchowy, fizyczny. Program „To nasza młodość”, utkany m.in. z piosenek Kabaretu Starszych Panów i monologów Hanki Bielickiej zaprezentowały z wdziękiem, humorem, brawurą, dzięki czemu wszyscy doskonale się bawili.

To był już ostatni punkt tegorocznego projektu „KULTUROPOZYTYWNI czyli Kapitał-Senior II”, dofinansowanego ze środków Miasta Płock. Przypomnijmy – dzięki niemu  płocczanie spotkali się z Teresą Drozdą, Małgorzatą Kalicińską, Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, Marią Ulatowską.

Projekt zrealizowało Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek w partnerstwie z Książnicą Płocką.

Renata Kraszewska

 

logo_UMP_dofinansowanie

O Autorze

Podobne Posty