Anna Maria Jopek, Gonzalo Rubalcaba  – Minione

[…] Płyta „Minione” to wskrzeszenie najpiękniejszych przedwojennych tang polskich. AMJ śpiewa je z kubańskim trio jednego z największych pianistów improwizujących naszych czasów – fenomenalnym Gonzalo Rubalcabą.

Spośród setek starych tang i boler artyści wybrali te, które inspirują ich najbardziej m.in. „To ostatnia niedziela”, „Rebeka”, „Twe usta kłamią” i mogły stać się pomostem między tym co minione, światem lat 30-tych ubiegłego stulecia, a współczesną muzyką wokalną. Pomostem między kulturami – polską, kubańską, żydowską, argentyńską i amerykańską. „Kiedy pracuję z muzykami z różnych od mojej tradycji muzycznych, zawsze zachwyca mnie ich inność. To co wnoszą w nagrania staje się moim duchowym bogactwem. Zdumiewa ogrom piękną i prawdy na skrzyżowaniu kultur i ludzkich wrażliwości. Muzyka jest językiem jedności”- mówi AMJ. „Praca nad starymi tangami była magiczna. Rzadko zdarza się materiał takiej urody, nasycony i melancholią i tajemnicą i erotyką. Nagrywanie z Gonzalo to czysta mistyka. Obecność jaźni w każdej nucie uczy uważności i pokory”. „Minione” produkuje i aranżuje Gonzalo Rubalcaba.

Album w najwyższym standardzie audiofilskim zrealizował wielokrotny laureat nagrody Grammy Carlos Alvarez w legendarnym studio nagraniowym The Hit Factory w Miami na Florydzie. Zdjęcia i klip do projektu zrealizował Robert „Roy” Nałęcz podczas nagrań w Miami (The Hit Factory) i w Warszawie (Apartamentowiec Cosmopolitan).

[Źródło opisu: www.empik.com]


Marek Biliński – Life Is Music (CD+DVD)

Marek Biliński 11 listopada 2015 roku zagrał koncert w Filharmonii Szczecińskiej. Dwugodzinny koncert zawierał najważniejsze utwory z całej twórczości artysty.

Koncert ten został zarejestrowany w formie dźwięku i obrazu. Teraz dostępny jest w formie dwupłytowego albumu CD i DVD pt. „Life is music”.

To niebywała okazja żeby posłuchać utworów Marka Bilińskiego granych podczas koncertu. Artysta bazując na wieloletnich eksperymentach i poszukiwaniach, wykorzystuje całe bogactwo instrumentarium, technikę i technologię.

[Źródło opisu: www.sonicrecords.pl]Monika Lewczuk – #1 (Deluxe Edition)
Monika Lewczuk – jeden z najbardziej spektakularnych debiutów 2016 roku!
Album zawiera hity „Ty i ja”, „#TAM TAM” oraz przebój nagrany z królem latinpopu Alvaro Soler „Libre”. Poza największymi przebojami Moniki na płycie znalazła się również wyjątkowa niespodzianka – debiutancki singiel Moniki „#TAM TAM” w wersji akustycznej, zremiksowanej oraz anglojęzycznej. To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów Moniki! Artystka nie tylko śpiewa, ale również sama komponuje i pisze teksty piosenek. Jej inspiracje muzyczne nie ograniczają się do jednego nurtu. Odkopywanie zapomnianych brzmień i łączenie ich z nowoczesną formą tworzą nową jakość, którą usłyszymy w piosenkach Moniki.

[Źródło opisu: www.empik.com]Marek Dyjak – Pierwszy śnieg
Album Marka Dyjaka „Pierwszy śnieg” to powrót do jego korzeni, do pięknej poezji, ważnych tekstów i muzyki w jedynej słusznej, molowej tonacji. Na płycie pojawią się teksty Mirosława Czyżykiewicza, Jana Kondraka, Jacka Musiatowicza i Roberta Kasprzyckiego, które mogą znaleźć bezpośrednie odniesienie do ostatnich wydarzeń z jego życia. Oprawa muzyczna w postaci akordeonu (Marek Tarnowski), trąbki (Jerzy Małek), kontrabasu (Michał Jaros), piana (Grzegorz Jabłoński), perkusji (Mateusz Modrzejewski), dały mu potężne pole do interpretacji, co już od lat jest cechą charakterystyczną jego twórczości. Producentem i aranżerem płyty jest wieloletni trębacz Dyjaka – Jerzy Małek.

[Źródło opisu: www.empik.com]


Renata Przemyk – Boogie Street. Renata Przemyk śpiewa piosenki Leonarda Cohena

Niezapomniane piosenki wielkiego barda Leonarda Cohena w brawurowym wykonaniu Renaty Przemyk, wykonane w czasie spektaklu BOOGIE STREET w 2016 roku w Teatrze Starym w Lublinie.

Wielkim atutem płyty są aranżacje Krzysztofa Herdzina i wybitne tłumaczenia tekstów Daniela Wyszogrodzkiego.

[Źródło opisu: kulturalnysklep.pl]

Fresh hits: wiosna 2017

Najświeższe muzyczne przeboje na nadchodzącą wiosnę. Dwie płyty wypełnione popową muzyką. Wśród wykonawców Amy Macdonald, Tiësto, Richard Grey, Markus Schulz, a wśród polskich wykonawców m.in. Ukeje oraz Patryk Kumór!

CD1: Alvaro Soler – Libre, Jonas Blue – By Your Side, Mandee – Superstar, Dimitri Vegas & Like Mike vs Diplo – Hey Baby, LP – Other People, Fly Project  – Butterfly, Tiesto – On My Way, Patryk Kumór – Nudzę się, Lotus, Spyzr & Salt-n-Pepa – Push It!, Sagi Abitbul & Guy Haliva – Stanga,  Amy MacDonald – Dream On, Milky Chance – Cocoon, Alexandra Stan – 9 Lives, Naughty boy, Kyla, Popcaan – Should’ve Been Me, Neiked – Sexual, Sigma, Birdy – Find Me, The Vamps & Matoma – All Night, Young Stadium Club – Forever Young, The Parakit ft. Alden Jacob & Anchalee – Save Me, Ukeje  – Od Połowy

CD 2: Sound of Legend – Blue, Richard Grey – We Ride on, Martin Solveig – Places, Jax Jones – You Don’t Know Me, Dave Ramone – Love on Repeat, Arando Marquez – Pina Colada, Jacky Greco – Blow, Nina – Bodies in The Sun, Manuel Riva – Hey Now, Herplay – Into The Night, Scaramouche & Coral – Mirage, Claydee – Alena, Neptunica – Alive, Akcent – Isabel, Deejay Fly – My Way, Mome vs Midnight to Monaco – Alive, Dj Fresh vs Diplo – Bang Bang, Shermanology – Sweet Surrender, Markus Schulz – Facedown, Rufus – Interbloom

[Źródło opisu: www.empik.com]

Płyty muzyczne dostępne w dziale zbiorów audiowizualnych
Płock, ul. T.Kościuszki 3c

O Autorze

Podobne Posty