Kuchni Literackiej
odsłona tegoroczna pierwsza…

Pierwsze w tym roku kulinarno-literackie spotkanie już za nami. I – jak zapowiadaliśmy – z mocnym akcentem położonym na OSOBLIWOŚCI MIŁOSNE się ono odbyło!

Nie dziwi to przecież, zważywszy, że od popularnych i coraz bardziej lubianych przez naszych rodaków Walentynek dzieliły nas raptem dwa dni. Program wieczoru w całości nawiązywał więc do święta zakochanych, zwracając wszakże uwagę na rozmaite jego aspekty i konteksty, bywało … MOCNO ZASKAKUJĄCE! Ale przywykliśmy już do rozmaitych osobliwości tego cyklu i wydaje się, że to właśnie one przesądziły o jego popularności. Przy żadnej innej okazji i nigdzie indziej, przynajmniej w Płocku, nie usłyszymy bowiem tylu wyrafinowanych i większości z nas nieznanych (bo zapomnianych i powszechnie niedostępnych) tekstów literackich czy „kuchenno-literackich”. A Teatr Remedium działający przy Stowarzyszeniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Płocku przyzwyczaił nas do swojego apetytu na takie właśnie wyzwania. Co więcej – skutecznie pobudził ten apetyt wśród bywalców naszych bibliotecznych imprez. Uczynił to zapewne nie jedynie wspomnianą oryginalnością i treścią scenariuszy, których (tu pora nieskromnie wyjawić prawdę) jesteśmy autorami. Uczynił to siłą nadawanego tym scenariuszom teatralnego wyrazu, wdziękiem i aktorskimi talentami wykonawczyń, ich poczuciem humoru i radością z życia (po prostu!). Tylko tyle i aż tyle trzeba, by jednorazowy w pierwotnym zamyśle pomysł przerodził się w cykl popularnych imprez. Kiedy dodamy do tego pomoc opiekującego się Teatrem Remedium profesjonalisty, sukces staje się … niekwestionowany i naturalny.

Nieobecnym na spotkaniu powiedzieć możemy, że stracili okazję do spędzenia wielce urokliwego kulturalnego wieczoru! Następna okazja pojawi się dopiero w końcu kwietnia!

Ewa L. Matusiak

 

O Autorze

Podobne Posty