Rusałki i topielice przywitały wiosnę

W Roku Rzeki Wisły wyraźnie ciągnie nas nad wodę! Zaprosiliśmy dzieciaki z płockich szkół podstawowych do włączenia się w „Korowód rusałek i topielic”. Na wezwanie tłumnie stawili się uczniowie z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej nr 20 im. Władysława Broniewskiego i Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi  nr 22 im. Janusza Korczaka.

Dzieci nie tylko przybyły w świetnych humorach, z piosenką na ustach i zapałem do zabawy, ale też odpowiednio wystrojone. Przed pomnikiem Broniewskiego, gdzie zaczynaliśmy nasz happening, zrobiło się kolorowo jak nigdy. Były kwiaty, wianki, barwne kapelusze, flagi i transparenty witające wiosnę. Zaroiło się od rusałek, syrenek, brzegiń, wodników, błotników i innych stworów wodnych. I taki właśnie korowód wyruszył w dół, schodami nad Wisłę!

Topielice z Książnicy Płockiej zadawały wiślane zagadki. Dzieciaki wykrzykiwały na cały głos ekologiczne hasła! Przypomnieliśmy sobie, jak należy zachowywać się na łonie przyrody i jak nawet bardzo młody człowiek może pomóc Wiśle, żeby nadal płynęła czysta i przejrzysta po polskiej krainie. Ponieważ pogoda była umiarkowanie wiosenna, potrzeba było również odrobiny ruchu, aby się rozgrzać . Rusałki i wszelkie inne stworzenia mogły go zażyć, tańcząc z paniami ze Studia Tańca FAME w Płocku, którym składamy gorące podziękowania! Pani Małgosia i pani Marta porwały dzieci do energetycznych i radosnych pląsów. Aż wianki i kapelusze leciały z głów! A po tańcu i prezentacji wiosennych i wiślanych piosenek zrobiło się wszystkim tak gorąco, jakbyśmy nie wiosnę wspólnie witali a lato. Przydały się więc buteleczki ze źródlaną wodą, którymi obdarowaliśmy naszych gości. Na zakończenie były dyplomy, pamiątkowe zdjęcia i zapewnienia, że spotkamy się nad Wisłą w tym roku jeszcze nie raz i nie dwa…

Joanna Kościelska-Krawczyk

O Autorze

Podobne Posty