Reż.: Tom Ford
Obsada: Amy Adams, Jake Gyllenhaal, Michael Shannon, Aaron Taylor-Johnson, Isla Fisher, Ellie Bamber
Kraj: USA
Rok produkcji 2016
Czas: 115 min.
Polski lektor
Kategoria: Thriller

Przed piętnastoma laty Susan Morrow opuściła męża, Walkera, ambitnego pisarza w wiecznym kryzysie twórczym. Dziś Susan jest właścicielką galerii i szczęśliwą małżonką innego mężczyzny. Któregoś dnia otrzymuje od Walkera rękopis jego pierwszej książki, brutalnego thrillera, który Susan interpretuje jako symboliczną zemstę za rozstanie. Poznajemy koleje losu Tony’ego Hastingsa, profesora matematyki, i jego rodziny. Hipnotyczna, tajemnicza, przerażająca treść książki sprawia, że Susan z trudem rozpoznaje rzeczywistość, w której się znajduje. Oba plany (realne życie i fabuła książki) mieszają się, zamazują, przeplatają. Mroczna historia z kart powieści zmusza Susan do zmierzenia się z ciemnością, jaka kryje się w jej sercu i przeszłości…

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


OSTATNIA RODZINA

Reż.: Jan P. Matuszyński
Obsada: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Andrzej Chyra
Kraj: Polska
Rok produkcji 2016
Czas: 124 min.
Kategoria: Biograficzny

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


AŻ DO PIEKŁA

Reż.: David Mackenzie
Obsada: Jeff Bridges, Chris Pine, Ben Foster, Gil Birmingham, Dale Dickey, Kevin Rankin
Kraj: USA
Rok produkcji 2016
Czas: 102 min.
Polski lektor
Kategoria: Dramat

Dwaj bracia – Toby – zdesperowany ojciec, szukający lepszego życia dla syna oraz Tanner, były skazaniec z wybuchowym charakterem, postanawiają okraść oddział banku, który skonfiskował ich zadłużoną, rodzinną ziemię. Napad udaje się, jednak sprawy szybko wymykają się spod kontroli. W pościg za braćmi wyrusza Marcus, nieustępliwy Strażnik Teksasu, szukający ostatnich chwil sławy przed przejściem na emeryturę. Mimo policyjnej obławy, Toby i Tanner, skuszeni wizją szybkiego zysku, decydują się na kolejny wielki skok. Konfrontacja braci z zawziętym stróżem prawa wydaje się nieunikniona.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


WOŁYŃ

Reż.: Wojciech Smarzowski
Obsada: Michalina Łabacz, Arkadiusz Jakubik, Vasili Vasylyk, Adrian Zaremba, Izabela Kuna, Jacek Braciak
Kraj: Polska
Rok produkcji 2016
Czas: 150 min.
Kategoria: Wojenny

Akcja filmu „Wołyń” rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


ŚMIETANKA TOWARZYSKA

Reż.: Woody Allen
Obsada: Jesse Eisenberg, Kristen Stewart, Steve Carell, Blake Lively, Corey Stoll, Parker Posey
Kraj: USA
Rok produkcji 2016
Czas: 96 min.
Polski lektor
Kategoria: Komedia

Bobby jest wrażliwym romantykiem z Bronxu. Licząc na spełnienie marzeń o wielkiej karierze, wyrusza w podróż do Los Angeles, gdzie zaczyna pracę u swojego wujka Phila – agenta topowych gwiazd Hollywood. Na miejscu poznaje piękną sekretarkę Vonnie. Chłopak bez pamięci zakochuje się w dziewczynie, nie wiedząc jeszcze, że ta znajomość wywróci jego życie do góry nogami.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


100 ULIC

Reż.: Jim O’Hanlon
Obsada: Gemma Arterton, Idris Elba, Tom Cullen, Ryan Gage, Charlie Creed-Miles
Kraj: Wielka Brytania
Rok produkcji 2016
Czas: 95 min.
Polski lektor
Kategoria: Dramat

„100 ulic” to poruszający dramat, w którym przeplatają się trzy różne historie rozgrywające się na obszarze jednej mili kwadratowej we współczesnym Londynie. Były gracz rugby, Max stara się znaleźć sens życia z dala od boiska i walczy o uratowanie swego małżeństwa z byłą aktorką, Emily. Kingsley to drobny diler narkotykowy, który rozpaczliwie szuka sposobu na porzucenie ulicy. Po odbyciu kary prac społecznych, Kingsley poznaje Terrence’a, który daje mu potrzebny impuls do wkroczenia na nową, zupełnie inną, twórczą drogę. Taksówkarz George i jego żona, Katy, marzą o dzieciach, lecz wypadek grzebie ich plany, jednocześnie wystawiając na próbę ich miłość i małżeństwo.

„100 ulic” ukazuje, że każdy może się pogubić i ruszyć w złą stronę, jednak mozolna podróż przez życie pozwala na odnalezienie właściwej ścieżki.

[Źródło opisu: www.empik.com]


PRZEŁĘCZ OCALONYCH

Reż.: Mel Gibson
Obsada: Andrew Garfield, Sam Worthington, Luke Bracey, Teresa Palmer, Hugo Weaving, Rachel Griffiths
Kraj: Australia, USA
Rok produkcji 2016
Czas: 139 min.
Polski lektor
Kategoria: Biograficzny, Dramat wojenny

Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na przekonania odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się legenda bezbronnego bohatera.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


JA, DANIEL BLAKE

Reż.: Ken Loach
Obsada: Dave Johns, Hayley Squires, Briana Shann, Dylan McKiernan, Kate Rutter, Sharon Percy
Kraj: Francja, Wielka Brytania
Rok produkcji 2016
Czas: 100 min.
Polski lektor
Kategoria: Dramat

Niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o zasiłek, trafi w tryby bezdusznej biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań jakimi muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwej przyjaźni.

[Źródło opisu: www.empik.com]


DZIEWCZYNA Z POCIĄGU

Reż.: Tate Taylor
Obsada: Emily Blunt, Haley Bennett, Rebecca Ferguson, Justin Theroux, Luke Evans, Edgar Ramírez, Laura Prepon
Kraj: USA
Rok produkcji 2016
Czas: 112 min.
Polski lektor
Kategoria: Thriller

Załamana rozwodem Rachel spędza dnie na fantazjach o pięknej parze mieszkającej w domu, który codziennie mija jadąc pociągiem. Pewnego ranka zobaczy tam coś, co wkrótce wywróci jej życie do góry nogami. Rachel będzie zmuszona zmierzyć się z makabryczną tajemnicą, której rozwiązanie może okazać się ponad jej siły.

/Źródło opisu: www.filmweb.pl/


 

 

O Autorze

Podobne Posty