Nagrody i „Szabla Komendanta”
rozdane!

Tegoroczna edycja konkursu literackiego dla młodzieży „O Szablę Komendanta” już za nami.

Wczoraj, w Sali Barokowej Muzeum Diecezjalnego w Płocku, ogłosiliśmy wyniki i wręczyliśmy nagrody laureatom, podziękowaliśmy też wszystkim uczestnikom konkursu i przygotowującym ich nauczycielom. Było uroczyście i było radośnie! Oprawę artystyczną wydarzenia, tradycyjnie już, zapewnili nam uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Płocku, prezentując pięknie rozśpiewany program Piękna jesteś rzeko Wisło, widzę twe dno…, przygotowany przez pp. Małgorzatę Kluczyńską-Pach, Izabelę Bitkowską, Annę Michalską i Michała Pacha. Podczas uroczystości wystąpił też Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku Stowarzyszenia Nowoczesna i Innowacyjna Edukacja pod kierownictwem Małgorzaty Tomczak-Banachowicz.

Jak zawsze, dopisali goście – ci oficjalni i sympatycy konkursu. W komplecie stawili się też laureaci i wyróżnieni, choć niektórym do Płocka było daleko. Główna nagroda przypadła bowiem uczennicy z Siedlec, a jedno z wyróżnień pojechało do Ostrołęki. Poza Płock, bo do Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gąbinie, pojechała też „Szabla Komendanta” przyznawana każdego roku jednej szkole w uznaniu zaangażowania jej społeczności w upowszechnianie wiedzy o historii ziemi ojczystej, rozbudzanie ducha patriotyzmu i promowanie postaw obywatelskich. Wszystkie szczegóły werdyktu Komisji Konkursowej publikujemy w PROTOKOLE, a dodamy tylko, że o uznanie w tegorocznym konkursie walczyło blisko siedemdziesięcioro uczniów z terenu całego Mazowsza, a różnorodność nadesłanych prac warta była uwagi. I za to wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy też Patronom Honorowym konkursu – Marszałkowi Województwa Mazowieckiego, Staroście Płockiemu i Prezydentowi Miasta Płocka, za docenienie wagi naszego przedsięwzięcia, za ufundowane nagrody i coroczne delegowanie swoich przedstawicieli na naszą uroczystość. Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Płocku dziękujemy za dołożenie się do tych nagród, a p. Andrzejowi Żabce, członkowi Stowarzyszenia Patria Polonia, za ufundowanie „Szabli Komendanta”.

Pozostaje jeszcze tylko podziękować JE Biskupowi Płockiemu za życzliwość i zgodę na zorganizowanie uroczystości w szacownych murach Muzeum Diecezjalnego, co jest przecież niekwestionowanym atutem tego wydarzenia.

 Ewa L. Matusiak

 

O Autorze

Podobne Posty