4 maja 1972 r. w Białymstoku urodził się Grzegorz KASDEPKE, dziennikarz, autor książek dla dzieci i młodzieży oraz scenariuszy do programów telewizyjnych i seriali.

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie studiów zaczął publikować w “Polityce”, ale to pisanie dla dzieci stało się główną częścią jego twórczości. Debiutował na łamach kultowego magazynu dla dzieci „Świerszczyk”, gdzie publikował swoje pierwsze opowiadania i gdzie w latach 1995-2000 pełnił funkcję redaktora naczelnego. Publikował także w „Ciuchci”, „Komiksowie”, „Wesołych literkach”, w wielu antologiach twórczości dziecięcej oraz podręcznikach.

Współpracując z wydawnictwami Literatura, Podsiedlik, Raniowski i S-ka, Nasza Księgarnia czy Wilga wydał kilkadziesiąt książek dla dzieci młodszych, jak i dla starszych (z „Kacperiadą…” na czele, która “opowiada o moim synku, Kacprze i o jego niezbyt mądrym ojcu – w tej roli oczywiście ja – trudno więc, bym nie myślał o Kacperiadzie… z sympatią”).

Sympatią dzieci i dorosłych cieszy się seria opowiadań o prześmiesznym detektywie Pozytywce, a znanymi bohaterami książek autora są też Kuba i Buba – niesforni bliźniacy np. Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu , Bon czy ton. Savoir vivre dla dzieci (książka została nagrodzona Nagrodą EDUKACJA XXI ). Kasdepke porusza często ważne tematy przedstawiając je w sposób zrozumiały dla młodych czytelników m.in. Tylko bez całowania! czyli Jak sobie radzić z niektórymi emocjami, Horror! czyli Skąd się biorą dzieci czy ekonomia dla dzieci: Pestka, drops, cukierek: liczby kultury oraz Zaskórniaki i inne dziwadła … (nagroda finansistów BETA).

[źródło opisu: ryms.pl , film.onet.pl)

Ze zbiorów Książnicy polecamy :

Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela

Lekko i łatwo o ekonomii w zabawnych opowiadaniach (G.Kasdepke), ilustracjach (D. de Latour) i komentarzach (R.Petru).

“Czy można polubić terminy ekonomiczne, nawet tak straszne jak debet, manko czy bankructwo? […] Okazuje się, że kiedy się je pozna bliżej, nie można się z nimi rozstać. To by się potwierdzało w życiu.” Michał Ogórek

O Autorze

Podobne Posty