24 czerwca Książnica Płocka i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, oddział w Płocku zapraszają na II_Ogólnopolski Zlot Miłośników „Cukierni Pod Amorem” z udziałem autorki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk.

Ponownie ugościmy Was w ogrodzie Książnicy Płockiej, a autorka zdradzi, czego możemy spodziewać się po „Ciastku z wróżbą„,  kontynuacji cyklu „Cukiernia Pod Amorem„. Książka ukaże się na jesieni w Wydawnictwie Prószyński i S-ka! Spotkanie w ogrodzie (Płock, ul. Kościuszki 6) 24 czerwca w godzinach  13.00-15.00.

To nie koniec atrakcji. W tym roku, podobnie jak podczas I Zlotu, chcemy zaproponować uczestnikom wyprawę śladami bohaterów „Cukierni”. Zabierzemy Was … w rejs statkiem po Wiśle. Bohaterowie powieści w XIX i pierwszej połowie XX wieku pływali tak do Warszawy, my popłyniemy nieco bliżej, za to ze śpiewem i wierszem na ustach. Rejs będzie bowiem zatytułowany „Strofy na Wiśle” a wszystkim proponujemy, żeby przygotowali i zaprezentowali swoją twórczość poetycką. Rejs statkiem w godzinach 15.30-18.30.

Uwaga! Ilość miejsc na statku ograniczona, dlatego decydować będzie kolejność zgłoszeń (w przypadku rezygnacji prosimy o wcześniejsze poinformowanie organizatorów).

Wstęp na statek tylko dla uczestników Zlotu, po odebraniu zaproszenia w czasie spotkania z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk w ogrodzie Książnicy.

Informacje i zapisy: tel. 24 268 00 36, e-mail: metod@ksiaznicaplocka.pl

Rejs statkiem „Strofy na Wiśle” jest częścią projektu „Tak dla historii. Tak dla przyszłości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

O Autorze

Podobne Posty