Dorota Sumińska i jej zwierzaki
w Książnicy Płockiej

11 maja 2017 roku naszym gościem była Dorota Sumińska – lekarz weterynarii, pisarka, podróżniczka, autorka programów radiowych i telewizyjnych. Wielbiciele zwierząt wszelkich i samej pani doktor wypełnili szczelnie salę kolumnową. Wśród gości pojawił się też jeden uroczy terier.

Dorota Sumińska promowała swoją najnowszą książkę „Balią przez Amazonkę”. Wysłuchaliśmy fascynującej gawędy o życiu w amazońskiej puszczy, o losie egzotycznych zwierząt, pozycji kobiet w społeczności kolumbijskich Indian (panie obecne na sali zastanawiają się nad zmianą obywatelstwa!) i o wpływie cywilizacji na dziewiczą do niedawna przyrodę Ameryki Południowej. W tle zobaczyliśmy fragmenty filmów nakręconych w czasie wyprawy.

Nie obyło się oczywiście bez opowieści o domowych zwierzakach, których Dorota Sumińska ma w domu dwadzieścia! Wesołe i wzruszające historie o jej psach i kotach wypełniły drugą część spotkania, wywołując nieustannie salwy śmiechu na widowni.

Był też czas na pytania czytelników i porady lekarza weterynarii. Dowiedzieliśmy się nie tylko, jak karmić i pielęgnować zwierzęta, ale przede wszystkim, jak je z szacunkiem traktować. Dorota Sumińska uświadomiła nam, że najważniejsza w relacji z naszymi podopiecznymi jest miłość.

A na zakończenie były podziękowania, autografy, pamiątkowe zdjęcia i osobiste zwierzenia…

Książki Doroty Sumińskiej można było kupić w czasie spotkania, dzięki uprzejmości Księgarni Czerwony Atrament.

Joanna Kościelska-Krawczyk

O Autorze

Podobne Posty