XIX Piknik Europejski
Wystawa ‘W partnerstwie rzek’

Podczas XIX Pikniku Europejskiego została otwarta wystawa W PARTNERSTWIE RZEK przygotowana przez Książnicę Płocką i Urząd Miasta Płocka.

Pan Andrzej Nowakowski – Prezydent Miasta Płocka i Pani Joanna Banasiak – Dyrektor Książnicy Płockiej uroczyście oprowadzili gości z miast partnerskich Płocka. Wystawa prezentuje niezwykłe partnerstwo. Partnerstwo w geograficznym usytuowaniu miast nad życiodajnymi rzekami w miastach partnerskich Płocka: rzeka Yonne w Auxerre, Tuul w Bayanzurkh, Reut w Bielcach, Darmbach w Darmstadt, trzy rzeki St. Joseph, St. Marys, Maumme w Fort Wayne, trzy rzeki Drina, Jadar, Stira w Loznicy, Venta w Możejkach, Jauza w Mytyszczi, Dźwina w Nowopołocku, Vit w Plewen i Kuraw Rustawi. Malownicze usytuowanie miast w zielonych plenerach naturalnie przywołuje skojarzenie o partnerstwie miast i partnerstwie ich rzek. Tak jak nie istnieje Płock bez Wisły, tak nie można wyobrazić sobie wszystkich tych miast bez rzek, nad którymi są położone.

W trakcie Pikniku odbyła się również miła uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom gry miejskiej LOKUJ PŁOCK (relacja z gry). Drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Broniewskiego, II Prywatnej Szkoły Podstawowej Z.O. K. “Profesor” i Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Aleksandra Macieszy odebrały AKTY LOKACYJNE (i nie tylko…) z rąk Pani Joanny Banasiak – Dyrektora Książnicy Płockiej i Pani Bogumily Toboty – Przewodniczącej ZO SBP w Płocku. Gratulujemy.

Ewa Luma

 

O Autorze

Podobne Posty