Magiczny ogród w szkole

Czasem słońce, czasem deszcz, ale żadna pogoda nie jest nam straszna, gdy zaplanujemy sobie piknik literacki. Impreza „W moim magicznym ogrodzie” miała się odbyć w Ogródku Jordanowskim, ale pogoda przeniosła nas do gościnnej Szkoły Podstawowej nr 12 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej.

Był konkurs plastyczny, w którym uczestnicy tworzyli z naturalnych materiałów kompozycję przestrzenną, przedstawiającą ogród.

Były magiczne makijaże twarzy, malowanie figurek gipsowych, kolorowe zakładki do książek, barwne motyle, zabawa plastyczna „Kto mieszka w ogrodzie?”, podczas której dzieci malowały paluszkami zwierzątka i rośliny.

Nie zabrakło też zagadek literackich i animacji ruchowych, np. wyścigu na rurach, skakania w workach czy tańczenia samby z woreczkiem piasku na głowie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne imprezy plenerowe.

Dziękujemy też Szkole Podstawowej nr 12 za gościnę, Radzie Osiedla „Wyszogrodzka” za sponsorowanie nagród i poczęstunku, Młodzieżowemu Domowi Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego za pomoc w organizacji wydarzenia, księgarni Czerwony Atrament za stoisko z książkami.

Piknik zorganizowało Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek w partnerstwie z Książnicą Płocką (Filie biblioteczne nr 2, 13 i Biblioteka dla Dzieci).

Była to część projektu „Kulturalni mają głos!” dofinansowanego ze środków Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”.

Renata Kraszewska

O Autorze

Podobne Posty