Piknik w ogrodzie

„Jędrek to koleś, z którym nie grozi nuda! Za to wszystko inne jest bardzo prawdopodobne” – tak serię książek Rafała Skarżyckiego i Tomasza Leśniaka zachwala Wydawnictwo Nasza Księgarnia i sprawdziło się to także na sobotnim pikniku w ogrodzie Książnicy Płockiej. Autorzy bestsellerowych prozatorsko-komiksowych opowieści o przygodach Jędrka i jego kolegów uczyli, jak rysować postacie, wymyślać fabułę, tworzyć wesołe historyjki obrazkowe z dowcipnym tekstem. Można też było pomalować wielkoformatowe postacie bohaterów ich książek, zrobić „autorską” torbę ekologiczną, pomalować sobie buzię czy zrobić bajkowy tatuaż. W konkursie na historyjkę, inspirowaną Jędrkiem, rozdaliśmy kilkanaście książek duetu Skarżycki/Leśniak, a panowie rozdali dziesiątki autografów. Była joga, wyścig w workach i kolorowe balony, a na dziedzińcu Książnicy stanął saturator z Wodą Płocczanką z płockich Wodociągów. Można też było uzyskać poradę dietetyczki i kosmetyczki, a także kupić wydawnictwa Książnicy Płockiej oraz przepiękne książki dla dzieci z księgarni Czerwony Atrament.

Piknik w ogrodzie zorganizowało Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek w partnerstwie z Książnicą Płocką w ramach projektu „Kulturalni mają głos!” dofinansowanego ze środków Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”.

Na pikniku pojawili się także uczestnicy Dnia Aktywnego Czytelnika, akcji zorganizowanej przez Bibliotekę dla Dzieci. Zrobiło się trójkolorowo, bowiem każda grupa miała swoją barwę: grupa rowerowa-żółtą, grupa nordic walking-niebieską a grupa biegaczy-czerwoną. Dla najaktywniejszych czytelników, którzy łączą rozrywkę fizyczną z intelektualną, także były nagrody, m.in. kosmetyki, kupony na przegląd rowerów, karnety na jazdę konną.

Sezon na pikniki ciągle trwa, na kolejne zapraszamy:

2 lipca (Ciechomice, plac przy Miejskim Przedszkolu nr 2)

8 lipca (plac przy Szkole Podstawowej nr 1)

15 lipca (Park w Radziwiu, ul. Zielona 40).

Renata Kraszewska

O Autorze

Podobne Posty