POZNAJ SWÓJ KRAJ – miesięcznik

„Poznaj swój kraj” już od 60 lat zaprasza Was w podróże po Polsce. Przed nami najpiękniejsze krainy, regiony, miasta, zamki, pałace, zabytki. Czytelników zabieramy na wycieczki rowerowe, kajakowe, piesze. Opowiadamy o śladach Polaków za granicą. Znajdujemy miejsce, aby opisywać nieznane lub zapomniane losy wielkich Polaków.

W każdym numerze konkursy krajoznawcze, krzyżówka i felieton prof. J. Bralczyka. Patronujemy wielu imprezom turystycznym. Miesięcznik dla każdego, kogo interesuje świat tuż za czterema ścianami własnego mieszkania…

[Opis ze strony: prenumerata.ruch.com.pl]

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


NATIONAL GEOGRAPHIC POLSKA – miesięcznik

„National Geographic Polska” to pismo dla ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach, poszukujących rzetelnych i aktualnych informacji, ceniących wybitną fotografię i dbających o ochronę środowiska. Na jego łamach można znaleźć artykuły o najnowszych odkryciach archeologicznych i paleontologicznych, niezwykłych kulturach, przyrodzie, historii, medycynie. Porusza także tematy społeczne i polityczne, opisuje konflikty, problemy ekologiczne i efekty zmian klimatycznych. Obecnie, poza flagową edycją amerykańską, ukazuje się 37 wydań lokalnych, czytanych co miesiąc przez 60 mln osób na świecie.

Opis wydania

Stulecia erupcji stworzyły pod hawajskimi wulkanami imponujący labirynt lawowych jaskiń i korytarzy – w przytłaczającej większości wciąż niespenetrowanych; Echnaton – faraon, który nie wahał się zadrzeć z licznymi bogami Egiptu, uznając tylko jednego z nich; Galapagos – ewolucja klimatu coraz bardziej daje się we znaki wyspom, które są symbolem teorii ewolucji; Tana Toradża – w tej indonezyjskiej grupie etnicznej zmarli mieszkają z żywymi przez miesiące, a nawet lata; jak w zapadłym regionie Pakistanu największe zmiany społeczne przynosi najnowsza technologia; w kanadyjskiej kopalni odkryty został niezwykły dinozaur – „jak żywy”, choć skamieniały; w teatrze Roma setki spektakli musicalu Mamma Mia! pokazały, że muzyka zespołu Abba wciąż ma moc.

[Opis ze strony: prenumerata.ruch.com.pl]

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


POZNAJ ŚWIAT – miesięcznik

Miesięcznik turystyczno-podróżniczy „Poznaj Świat” publikuje relacje z dalekich wypraw znanych podróżników, jak również oryginalne teksty własnych czytelników. „Poznaj Świat” to miesięcznik, który uzależnia od czytania i podróży. Przyświeca mu idea, by czytelnik wiedział, co widzi. Pokazuje cały świat z polskiego punktu widzenia. Ceni sobie różnorodność relacji, dzięki czemu śmiało może się pochwalić, że jest jednym z najbardziej otwartych miesięczników na rynku. W działach stałych magazynu czytelnicy znajdą m.in.: Temat Miesiąca, Portet, Gdzie szusować, Wakacje na dwóch kółkach, Poznaj Świat przygody, Poznaj Świat z kosmosu, Wyspy i wysepki.

[Opis ze strony: prenumerata.ruch.com.pl]

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


SPOTKANIA Z ZABYTKAMI – dwumiesięcznik

Czasopismo „Spotkania z Zabytkami” ukazuje się nieprzerwanie od 1977 r. i jest jedynym na rynku polskim periodykiem szeroko popularyzującym ideę ochrony zabytków. Pismo do dziś jest wierne swojej linii programowej – uwrażliwiania społeczeństwa na sprawy dziedzictwa narodowego. Wśród czytelników i szeroko pojętych odbiorców „Spotkań z Zabytkami” znajdują się przedstawiciele służb konserwatorskich (urzędy konserwatorskie: wojewódzkie, miejskie), urzędy miast (cała Polska), gminy, parafie (w zabytkowych obiektach sakralnych), muzea, firmy konserwatorskie, biura architektoniczno-konserwatorskie, właściciele obiektów zabytkowych, trzeci sektor: fundacje i stowarzyszenia zajmujące się opieką nad zabytkami, konserwacją zabytków i działaniami rewitalizacyjnymi, osoby zainteresowane tematyką ochrony i konserwacji zabytków profesjonalnie: historycy sztuki, architekci, konserwatorzy, społeczni opiekunowie zabytków, ponadto hobbyści, miłośnicy zabytków, a także szkoły i wyższe uczelnie. Niosąc duży ładunek popularnej wiedzy z zakresu historii polskich zabytków (tych znanych, a także tych, które często nie są identyfikowane z pojęciem zabytku), ich miejsca w krajobrazie oraz szczególnej roli, jako świadectwo naszej tożsamości narodowej, uświadamia potrzebę, a nawet obowiązek ich ochrony.

W „Spotkaniach z Zabytkami” publikują artykuły znakomici specjaliści zajmujący się ochroną zabytków, ale także czytelnicy, a wśród nich młodzi pasjonaci interesujący się tą dziedziną. Jest to doskonały sposób na włączenie się szerokiej grupy społeczeństwa w sprawy ochrony polskich zabytków, często widzianych na tle Europy.

Wśród stałych działów miesięcznika największą popularność zyskały: ZABYTKI W KRAJOBRAZIE, WOKÓŁ TRADYCJI, SPOTKANIA NA WSCHODZIE, TO TEŻ SĄ ZABYTKI. Ważne miejsce w czasopiśmie zajmują też działy: Z WARSZTATU KONSERWATORA, ZBIORY I ZBIERACZE oraz Z WIZYTĄ W MUZEUM. Dużym powodzeniem cieszą się ponadto prowadzone od wielu lat na łamach pisma akcje: Akcja dwory, Akcja cmentarze, Akcja ogrody, Akcja drewno, czy zainicjowana przed kilku laty Akcja Zabytki poprzemysłowe, a także cykle: Wokół jednego zabytku, Zabytki utracone oraz Zabytki i prawo.

[Opis ze strony: www.spotkania-z-zabytkami.pl]

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


WERANDA COUNTRY– miesięcznik

„Weranda Country” to miesięcznik o pięknych domach, zielonych ogrodach i ciekawym życiu poza miastem, wśród wysokich drzew. Czasopismo opowiada o poszukiwaniu miejsca do życia, przywołuje historie ciekawych ludzi, którzy odważyli się spełnić marzenia. Pasje bohaterów i autorów naszych artykułów to malarstwo, muzyka, teatr, a także pielęgnacja ogrodu, ekologia, gotowanie, dekorowanie wnętrz oraz spotkania z przyjaciółmi. Wszyscy countrowicze oczywiście kochają zwierzęta, dlatego nie brakuje ich na kartkach „Werandy Country”.

[Opis ze strony: prenumerata.ruch.com.pl]

W bieżącym numerze >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


WĘDKARSKI ŚWIAT – miesięcznik

Spławik, spinning, trolling, grunt, karpie, mucha, morze. Najnowocześniejszy sprzęt, bajecznie łowne techniki łowienia, topowe przynęty i zanęty oraz nasze najlepsze łowiska z domieszką antypodów. Jedyne oficjalne Rekordy Polski w Długości Ryb rejestrowane również elektronicznie – prosto znad wody. Osobna klasyfikacja medalowa dla juniorów! Łamigłówki i konkursy plastyczne dla wędkujących dzieci. Walka z rybackimi sieciami – STOP Sieciom w PZW. Nigdzie indziej nie publikowane, nieocenzurowane, bezkompromisowe teksty o skrywanych grzechach władz PZW. To wszystko w każdym numerze WŚ.

Autorów Wędkarskiego Świata można określić jednym wspólnym słowem – fachowcy. To nie świeżo upieczeni internetowi celebryci, lecz doświadczeni wędkarze z krwi i kości, którzy swe praktyczne umiejętności potwierdzili licznymi zwycięstwami w zawodach Grand Prix, mistrzostwach Polski i świata. Są wśród nich trenerzy kadr narodowych oraz wybitni publicyści, autorzy kultowych książek wędkarskich i setek fachowych artykułów opublikowanych w prasie wędkarskiej. A co najważniejsze, chętnie dzielą się swą bogatą wiedzą, o czym możecie się przekonać czytając miesięcznik Wędkarski Świat i zaglądając do naszych elektronicznych mediów.

[Źródło opisu: wedkarskiswiat.pl]

W bieżącym numerze >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


DZIAŁKOWIEC – miesięcznik

Miesięcznik „Działkowiec” specjalizuje się w szeroko pojętym ogrodnictwie amatorskim, a także w ogrodnictwie działkowym. Magazyn skierowany jest do wszystkich pasjonatów ogrodnictwa, którzy szukają zarówno rzetelnej wiedzy jak i praktycznych porad znajdujących zastosowanie w ich hobby.

Partnerami pisma są największe ośrodki naukowe zajmujące się ogrodnictwem w Polsce, m.in.: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, uniwersytety przyrodnicze w Poznaniu, Lublinie i Wrocławiu, Ogród Botaniczny PAN w Powsinie, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie i Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach.

[Źródło opisu: www.prenumerata.ruch.com.pl/]

W bieżącym numerze >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


Katalog czasopism Książnicy Płockiej (wybierz indeks: tytuł czasopisma)  >>

O Autorze