Reż.: Kenneth Lonergan
Obsada: Casey Affleck, Lucas Hedges, Michelle Williams, Kyle Chandler
Kraj: USA
Rok produkcji 2016
Czas: 120 min.
Polski lektor
Kategoria: Dramat

Po śmierci Joe’go, starszego brata, Lee Chandler, zaszokowany wiadomością, że brat powierzył mu opiekę nad swoim synem Patrickiem, wraca w rodzinne okolice. Lee rzuca wszystko i przenosi się do Manchester-by-the-Sea, zmuszony zmierzyć się z wydarzeniami przeszłości, które sprawiły, że rozstał się z żoną – Randi i opuścił miasteczko, w którym wyrastał.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


AMERYKAŃSKA SIELANKA

Reż.: Evan McGregor
Obsada: Evan McGregor, Jennifer Connelly, Dakota Fanning, Peter Riegert
Kraj: USA
Rok produkcji 2016
Czas: 108 min.
Polski lektor
Kategoria: Dramat

Seymour ma wszystko, co Ameryka lat 60. definiowała jako szczęście: piękną żonę Dawn, dobrą pracę, wymarzony dom na wsi i ukochaną córkę, Merry. Dzień, w którym dowiaduje się, że jego jedyne dziecko jest zdolne do brutalnych ataków terroryzmu, będzie ostatnim dniem jego dotychczasowego życia. Czy amerykański sen o szczęściu, pokoju i dobrobycie był tylko marzeniem jednego pokolenia?

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


PLANETARIUM

Reż.: Rebecca Zlotowski
Obsada: Natalie Portman, Lily – Rose Melody Depp, Emmanuel Salinger, Amira Casar
Kraj: Francja, USA
Rok produkcji 2016
Czas: 105 min.
Polski lektor
Kategoria: Dramat

Piękne i tajemnicze siostry Laura i Kate posiadają nadprzyrodzone zdolności i potrafią komunikować się z duchami. Na zakończenie swojego tournée po Europie ruszają do Paryża, gdzie spotykają pewnego charyzmatycznego producenta filmowego. Laura i Kate odkryją przed nim klimatyczny świat pełen magii i zmysłowości. I nieodwracalnie zmienią jego życie.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


PITBULL. Niebezpieczne kobiety

Reż.: Patryk Vega
Obsada: Sebastian Fabijański, Joanna Kulig, Alicja Bachleda Curuś, Andrzej Grabowski
Kraj: Polska
Rok produkcji 2016
Czas: 135 min.
Kategoria: Sensacyjny

W 2015 roku 40% funkcjonariuszy przyjętych do policji stanowiły kobiety. Wśród nich są Zuza (Joanna Kulig) i Jadźka (Anna Dereszowska). Na drodze świeżo upieczonych policjantek los szybko stawia starszych kolegów po fachu: Gebelsa (Andrzej Grabowski) i Majamiego (Piotr Stramowski). Ich doświadczenie okaże się bezcenne w starciu funkcjonariuszek ze skorumpowanymi przełożonymi, takimi jak Izabela Zych ps. Somalia (Magdalena Cielecka) oraz brutalnym, przestępczym światem mafii.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


ZAĆMA

Reż.: Ryszard Bugajski
Obsada: Maria Mamona, Małgorzata Zajączkowska, Janusz Gajos, Marek Kalita
Kraj: Belgia, USA, Wielka Brytania
Rok produkcji 2016
Czas: 109 min.
Polski lektor
Kategoria: Historyczny, Biograficzny

Druga połowa lat. 50. O prywatną audiencję u prymasa Stefana Wyszyńskiego (Marek Kalita) ubiega się Julia Brystygierowa, była szefowa owianego złą sławą Departamentu V. Eks-funkcjonariuszka Ministerstwa Bezpieczeństwa, zwana niegdyś „Krwawą Luną”, słynęła z tego, że osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. W swoich donosach do NKWD nie oszczędzała również partyjnych towarzyszy. Teraz, szukając porady duchowej, dąży do spotkania z Wyszyńskim.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


OSACZONA

Reż.: Farren Blackburn
Obsada: Naomi Watts, Olivier Platt, Charlie Heaton, Jacob Tremblay
Kraj: Francja, Kanada, USA
Rok produkcji 2016
Czas: 91 min.
Polski lektor
Kategoria: Thriller

Życie dziecięcej psycholog Mary Portman (Naomi Watts) legło w gruzach, gdy w wypadku samochodowym zginął jej mąż, a syn został sparaliżowany. Obecnie, z wymagającym stałej opieki Stevenem (Charlie Heaton), zamieszkuje pusty dom w Nowej Anglii. Kiedy w jej gabinecie pojawia się kolejny mały pacjent – Tom (Jacob Tremblay), kobieta zaczyna traktować go z matczyną czułością i w bliskości dziecka odnajduje upragniony spokój. Niestety w trakcie burzy śnieżnej, która nawiedza okolicę, chłopiec znika bez śladu… Poszukiwania nie przynoszą skutku, a wszyscy dookoła są przekonani, że Tom nie żyje. Wszyscy poza Mary, która od tragicznej nocy zaczyna doświadczać niepokojących wizji. Szybko okazuje się, że atak przyrody był tylko preludium do koszmaru, który czeka kobietę w opuszczonym domu. Wraz z kolejnymi niepokojonymi i niedającymi się racjonalnie wytłumaczyć wydarzeniami, Mary – krok po kroku – przybliża się do odkrycia straszliwej prawdy.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


JAK ZOSTAĆ KOTEM

Reż.: Barry Sonnenfeld
Obsada: Kevin Spacey, Jennifer Garner, Robbie Amell, Cheryl Hines, Mark Consuelos, Malina Weissman
Kraj: Chiny, Francja
Rok produkcji 2016
Czas: 90 min.
Polski lektor
Kategoria: Familijny, Komedia

Uzależniony od pracy biznesmen prowadzi bardzo stresujące życie. Pewnego dnia, w wyniku zaskakującego wypadku, zostaje uwięziony… w ciele domowego kota, należącego do jego własnej rodziny. Niezwykła przemiana doprowadzi do serii zdumiewających wydarzeń, a bohater na własnej skórze sprawdzi trafność powiedzenia mówiącego, że… koty mają dziewięć żyć.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


SPRZYMIERZENI

Reż.: Robert Zemeckis
Obsada: Brad Pitt, Marion Cotillard, Jared Harris, Simon McBurney, Lizzy Caplan, Daniel Betts
Kraj: USA, Wielka Brytania
Rok produkcji 2016
Czas: 124 min.
Polski lektor
Kategoria: Melodramat, Thriller

1942 rok, Afryka Północna. Max Vatan, oficer wywiadu, spotyka na swej drodze działaczkę francuskiego Ruchu Oporu Marianne Beausejour, zaangażowaną w śmiertelnie niebezpieczną misję na tyłach wroga. Ich związek torpeduje ekstremalna presja związana z trwającą wojną.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


PASAŻEROWIE

Reż.: Morten Tyldum
Obsada: Jennifer Lawrence, Chris Pratt, Michael Sheen, Laurence Fishburne, Andy Garcia, Vince Foster
Kraj: USA
Rok produkcji 2016
Czas: 116 min.
Polski lektor
Kategoria: science fiction 

Podczas międzyplanetarnej podróży kosmicznej do nowego domu, na nową planetę, dwoje pasażerów – wskutek niezrozumiałych, tajemniczych okoliczności – budzi się ze snu dziewięćdziesiąt lat za wcześnie. Jim i Aurora zakochują się w sobie, wiedzą, że spędzą na pokładzie resztę życia. Szybko odkrywają, że statek kosmiczny znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a życie pasażerów zależy tylko od nich… Powoli dowiadują się także, dlaczego ich wybudzenie nie było przypadkowe.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


ZWIERZĘTA NOCY

Reż.: Tom Ford
Obsada: Amy Adams, Jake Gyllenhaal, Michael Shannon, Aaron Taylor-Johnson, Isla Fisher, Ellie Bamber
Kraj: USA
Rok produkcji 2016
Czas: 115 min.
Polski lektor
Kategoria: Thriller

Przed piętnastoma laty Susan Morrow opuściła męża, Walkera, ambitnego pisarza w wiecznym kryzysie twórczym. Dziś Susan jest właścicielką galerii i szczęśliwą małżonką innego mężczyzny. Któregoś dnia otrzymuje od Walkera rękopis jego pierwszej książki, brutalnego thrillera, który Susan interpretuje jako symboliczną zemstę za rozstanie. Poznajemy koleje losu Tony’ego Hastingsa, profesora matematyki, i jego rodziny. Hipnotyczna, tajemnicza, przerażająca treść książki sprawia, że Susan z trudem rozpoznaje rzeczywistość, w której się znajduje. Oba plany (realne życie i fabuła książki) mieszają się, zamazują, przeplatają. Mroczna historia z kart powieści zmusza Susan do zmierzenia się z ciemnością, jaka kryje się w jej sercu i przeszłości…

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


OSTATNIA RODZINA

Reż.: Jan P. Matuszyński
Obsada: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Andrzej Chyra
Kraj: Polska
Rok produkcji 2016
Czas: 124 min.
Kategoria: Biograficzny

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


AŻ DO PIEKŁA

Reż.: David Mackenzie
Obsada: Jeff Bridges, Chris Pine, Ben Foster, Gil Birmingham, Dale Dickey, Kevin Rankin
Kraj: USA
Rok produkcji 2016
Czas: 102 min.
Polski lektor
Kategoria: Dramat

Dwaj bracia – Toby – zdesperowany ojciec, szukający lepszego życia dla syna oraz Tanner, były skazaniec z wybuchowym charakterem, postanawiają okraść oddział banku, który skonfiskował ich zadłużoną, rodzinną ziemię. Napad udaje się, jednak sprawy szybko wymykają się spod kontroli. W pościg za braćmi wyrusza Marcus, nieustępliwy Strażnik Teksasu, szukający ostatnich chwil sławy przed przejściem na emeryturę. Mimo policyjnej obławy, Toby i Tanner, skuszeni wizją szybkiego zysku, decydują się na kolejny wielki skok. Konfrontacja braci z zawziętym stróżem prawa wydaje się nieunikniona.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


 

 

 

O Autorze

Podobne Posty