Piknik literacki
“Dobranocki naszych rodziców”

2 lipca Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek oraz  Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego  (Filia nr 12 i Dział Zbiorów Audiowizualnych) zaprosiły dzieci i ich rodziców na piknik literacki „Dobranocki naszych rodziców”.  W programie były zabawy muzyczno – taneczne, kreatywne stoiska plastyczne (malowanie buziek, tworzenie magicznego drzewka, malowanie toreb oraz figurek przedstawiających bajkowych bohaterów: Krecika, Pszczółkę Maję, rybkę Nemo).

Ciekawe warsztaty zostały przygotowane przez „Zakątek Odkrywców”. Dzieci mogły spędzić czas łącząc zabawę i naukę, wykonywały doświadczenia i rozwijały wyobraźnię. Atrakcją pikniku było spotkanie i trening z piłkarzami ręcznymi Wisły Płock. Podczas imprezy nagrodzono także dzieci, które brały udział w konkursie literackim „Na Wiślanym szlaku” zorganizowanym z okazji Roku Wisły.

Piknik miał  na celu upowszechnianie czytelnictwa oraz integrację lokalnej społeczności.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że wszyscy goście bawili się wspaniale, a dzieci zapraszamy do odwiedzania biblioteki oraz do aktywnego obcowania z literaturą.

O Autorze

Podobne Posty