Warsztaty robotyki

W ramach projektu Płockiego Stowarzyszenia Przyjaciół Książki i Bibliotek dofinansowanego ze środków Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” – BIBLIOBYSTRZAKI NA TROPIE odbywają się   WARSZTATY ROBOTYKI.

W warsztatach robotyki biorą udział dzieci w wieku 6-12 lat. Każde dziecko uczestniczyło tylko w jednych, dwugodzinnych  zajęciach.

Warsztaty w lipcu zostały przeprowadzone w 6 miejscach na terenie całego miasta – w Filiach bibliotecznych Książnicy Płockiej. W każdym z niżej wymienionych miejsc odbyły się jednorazowe, dwugodzinne zajęcia, podczas których uczestnicy pracowali w zespołach dwuosobowych, konstruując roboty pod okiem profesjonalnych instruktorów z firmy Twój Robot.  Zajęcia dostarczyły wiele radości i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, sporo dzieci chciało uczestniczyć nawet jako obserwatorzy. Szkoda, że nie udało nam się zaspokoić potrzeb wszystkich dzieci, ale będziemy mieli na uwadze organizowanie takich zajęć częściej, jeśli tylko znajdziemy sponsorów. A tymczasem wspomnienia z fantastycznej zabawy w fotogalerii.

Lista placówek i terminy warsztatów:

Filia biblioteczna nr 12 (Ciechomice, ul. Ciechomicka 68) – 30.06.2017 r. 

Filia biblioteczna nr 7 (Osiedle Międzytorze, ul. Piaska 5) – 3.07.2017 r. 

Filia biblioteczna nr 10 (Osiedle Borowiczki, ul. Borowicka 3) – 4.07.2017 r. 

Filia biblioteczna nr 5 (Osiedle Śródmieście, Pasaż Vuka Karadzica 1) – 5.07.2017 r. 

Filia biblioteczna nr 1 (Osiedle Radziwie, ul. Zielona 40) – 6.07.2017 r. 

Dział Zbiorów Audiowizualnych, (Stare Miasto, ul. Kościuszki 3a) – 7.07.2017 r. 

W sierpniu następna tura zajęć.

Iwona Kosewska

O Autorze

Podobne Posty