CHARAKTERY – miesięcznik

Miesięcznik „Charaktery” to ogólnopolskie czasopismo popularnonaukowe poświęcone psychologii. Założeniem miesięcznika jest popularyzacja wiedzy psychologicznej w sposób zrozumiały dla przeciętnego człowieka. Na łamach magazynu publikowane są artykuły odsłaniające zasady funkcjonowania ludzkiego umysłu, poświęcone relacjom międzyludzkim, uczące poznawania własnych emocji, a także analizujące mechanizmy powstawania kryzysów i uzależnień.

[Opis ze strony: prenumerata.ruch.com.pl/charaktery]

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


PRZEKRÓJ – kwartalnik

Przekrój” to najstarszy polski kulturalno-społeczny magazyn. Zaczął ukazywać się w 1945 roku i szybko stał się ważnym kulturotwórczym i opiniotwórczym tygodnikiem. Osiągał rekordowe nakłady, docierając do milionów odbiorców.

Założycielem i wieloletnim redaktorem naczelnym „Przekroju” był Marian Eile – charyzmatyczny dziennikarz, malarz, scenograf, który pozyskał do współpracy wybitnych twórców. W „Przekroju” ukazywały się po raz pierwszy w Europie Wschodniej teksty literackie najważniejszych piór epoki.

W trudnych czasach “Przekrój” był „oknem na świat”. Redakcja prezentowała racjonalny i życzliwy stosunek do świata, popularyzowała kulturę i dobry gust, sztukę nowoczesną i zdrowy styl życia. W literaturze naukowej kulturotwórczą rolę gazety określa się jako „cywilizację Przekroju”.

[Opis ze strony: prenumerata.ruch.com.pl/prenumerata-przekroj]

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


TWÓJ STYL – miesięcznik

„Twój Styl” obejmuje najszersze spektrum zagadnień dotyczących życia współczesnej kobiety. Jako magazyn luksusowy starannie dobiera swoich bohaterów oraz prezentowane tematy, zawsze kierując się zasadą wiarygodności i elegancji. Na łamach „Twojego Stylu” goszczą znane i wyjątkowe osoby ze świata kultury i mediów, a także opisywane są zjawiska społeczne, ważne z punktu widzenia polskich kobiet. Ponadto czytelniczki znajdą w magazynie interesujące reportaże, teksty znanych i cenionych felietonistów oraz zawsze duży, ciekawy i kompetentny dział psychologii i zdrowia. „Twój Styl” to także dużo informacji o aktualnych trendach i nowościach na rynku mody, urody, kuchni i wnętrz. W „Twoim Stylu” nie brakuje również rozrywki, którą zapewniają materiały o lżejszym charakterze: felietony, humorystyczne reportaże w dziale kultury, krzyżówka, styl bywania.

[Opis ze strony: prenumerata.ruch.com.pl/prenumerata-twoj-styl]

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


WYSOKIE OBCASY – tygodnik

(stały dodatek do sobotniego wydania „Gazety Wyborczej”)

W „Wysokich Obcasach” znajdują się artykuły zarówno o sprawach codziennych, jak i tych niezwykłych. „Wysokie Obcasy” publikują portrety kobiet niekoniecznie, znanych z pierwszych stron gazet.

[Opis ze strony: prenumerata.ruch.com.pl]

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


PANI – miesięcznik

„Pani” to jeden z najstarszych tytułów luksusowych w Polsce, tworzony z myślą o kobietach, które stawiają sobie życiowe pytania. „Pani” skupia się na wnętrzu kobiety, pamiętając jednocześnie o potrzebie harmonii duszy i ciała.

„Pani” oferuje wiele do czytania i jest ceniona za wysoką jakość publikowanych artykułów. Jako autorski magazyn luksusowy „Pani” starannie dobiera swoich bohaterów oraz opisywane w magazynie zjawiska. Na łamach pisma czytelniczki znajdą interesujące wywiady (w tym najważniejszy Małgorzaty Domagalik z cyklu „Mistrz i Małgorzata”), sylwetki i wspomnienia (historie wyjątkowych kobiet), teksty znanych i cenionych felietonistów, strony poświęcone wybitnym postaciom świata kultury i sztuki oraz zawsze duży, ciekawy i kompetentny dział psychologii i zdrowia.

„Pani” to także radość z celebrowania życia. Rozbudowana i bogata sekcja – moda, uroda, kuchnia, wnętrza i podróże gwarantują kompleksowy, wielowymiarowy charakter pisma.

Duże teksty zilustrowane są bogato pięknymi zdjęciami. Wyjątkowa forma graficzna pisma jednocześnie ułatwia czytelniczce poruszanie się po magazynie i zachęca do czytania.

[Opis ze strony: prenumerata.ruch.com.pl/prenumerata-pani]

W bieżącym numerze >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


VIVA! – dwutygodnik

Debiutancki numer dwutygodnika VIVA! ukazał się 17 lutego 1995r. Bohaterami pierwszej okładki była Beata Ścibakówna w towarzystwie Jana Englerta. VIVA! jest pionierem na polskim rynku magazynów people. Koncepcja magazynu jest autorskim projektem wydawnictwa Edipresse. Autorami nowoczesnej makiety jest małżeństwo wybitnych polskich projektantów czasopism- Elżbiety i Bogdana Żochowskich.

VIVA! od początku na bieżąco śledzi wydarzenia ze świata kultury, polityki i show biznesu. Pisząc o artystach, politykach, ludziach sukcesu, opowiada także o ich życiu prywatnym, namiętnościach, pasjach i życiowych doświadczeniach. Tak więc tylko w VIVIE! autorka najgłośniejszych romansów wyznaje, że sama nigdy nie kochała, a polityk, który trzęsie całym krajem, zdradza, o co żona ma do niego nieustanne pretensje – błyskotliwe wywiady czołówki polskich dziennikarzy długo pozostają w pamięci. VIVA! to także niezwykłe sesje zdjęciowe, regularnie nagradzane w Polsce i na świecie.
Od 2002 roku magazyn VIVA! prowadzi plebiscyt „VIVA! Najpiękniejsi”. Plebiscyt łączy się z akcją charytatywną „I ty możesz sięgnąć gwiazd!”. Laureaci plebiscytu „VIVA! Najpiękniejsi” tworzą Honorową Kapitułę, która wybiera podopiecznych akcji – utalentowane dzieci z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Honorowy patronat nad akcją charytatywną „VIVA! Najpiękniejsi. I ty możesz sięgnąć gwiazd” objął Rzecznik Praw Dziecka

[Źródło opisu: edipresse.pl]

W bieżącym numerze >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


Katalog czasopism Książnicy Płockiej (wybierz indeks: tytuł czasopisma)  >>

O Autorze