Przystanek Wakacje

Pogoda w wakacje nie rozpieszcza, dlatego staramy się rekompensować to dobrą zabawą podczas zajęć w ramach projektu „Przystanek Wakacje”, realizowanego przez Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek w partnerstwie z Książnicą Płocką, dofinansowanego ze środków Miasta Płock.

Do tej pory na uczestników czekały m.in. podróże z Nelą Reporterką i Superbohaterowie, Martynka i postacie z bajek. Był teatr Kamishibai, konie w literaturze i na żywo oraz dużo muzyki. Pod okiem prowadzących zajęcia powstawały wspaniałe prace plastyczne, swoiste przestrzenne „pocztówki z wakacji”. Dzieci projektowały stroje, tworzyły m.in. makietę przedstawiającą wioskę Gallów, własne komiksy, stajnię dla koni, papierowe zwierzęta, ptaki i owady, malowały na torbach i koszulkach.  Nie mogło oczywiście zabraknąć literatury dla dzieci, bo to ona właśnie jest podstawą do rozwijania wyobraźni, tworzenia nowych światów, odkrywania tajemnic i przezywania przygód, nawet, gdy lato spędza się w mieście. Uczestnicy „Przystanku Wakacje” mogli także rywalizować w rozgrywkach logicznych, np. rozwiązywać rebusy, zagadki, kalambury, oraz w zawodach sportowych, np. chodząc na szczudłach, ścigając się w workach czy kolorowych tunelach.

To jeszcze nie koniec, wakacje wciąż trwają, zapraszamy do korzystania z oferty, szczegóły na naszej stronie internetowej (TUTAJ).

Renata Kraszewska

O Autorze

Podobne Posty