Tumskie Potyczki Językowe
w wakacyjnej odsłonie

Przez cały rok szkolny w Książnicy trwały zajęcia prowadzone w ramach Tumskich Potyczek Językowych. I nawet w czasie wakacji nie przewidujemy przerwy w zabawie językiem polskim.

W zajęciach uczestniczą dzieci z dyżurujących przedszkoli, półkolonii, świetlic środowiskowych oraz harcerze wypoczywający na obozie w Gorzewie. W wakacyjnej atmosferze i na letnim luzie przyglądamy się wspólnie językowi ojczystemu. W lipcu bawiło się z nami już ponad 500 osób!

Z przedszkolakami śledzimy podróże pewnego sympatycznego ślimaka z książeczki Małgorzaty Strzałkowskiej. A ze starszymi dziećmi i z młodzieżą poruszamy iście akademickie zagadnienia. Dość powiedzieć, że nie są nam straszne ani językowe zapożyczenia, ani neologizmy. A dialektologia i archaizacja to nasze ulubione tematy. Oglądamy filmy, słuchamy piosenek, czytamy i wcale się nie nudzimy, choć za oknem deszczowe lato w mieście.

Jeśli tylko pogoda pozwala, spotykamy się w ogrodzie. Wygrzewamy się w słońcu i wylegujemy na leżakach…  Każde zajęcia kończymy uroczystym „usiądnięciem” na Zaczytanej Ławeczce Władysława Broniewskiego. Sprawdzamy, czy wygodna…

Na polonistyczne zajęcia językowe w ramach projektu Tumskie Potyczki Językowe zapraszamy zorganizowane grupy dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się codziennie po uzgodnieniu telefonicznym: (24) 268 00 33.

O Autorze

Podobne Posty