Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego w Płocku zaprasza do wspólnego czytania DZIADÓW cz. II  Adama Mickiewicza.

Ponownie zapraszamy uczniów i nauczycieli gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych do udziału w akcji czytania cz. II DZIADÓW. Zachęcamy do zorganizowania wspólnego czytania i zaprezentowania go szkolnej społeczności.

Proponujemy, aby czytanie ponadczasowego tekstu Adama Mickiewicza odbyło się w szkołach w dniach 26-27 oraz 30-31 października 2017 roku, w tym szczególnym dla polskiej tradycji i kultury czasie, tuż przed Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym.

Mamy nadzieję, że wspólne czytanie, być może wzbogacone o elementy teatralnej inscenizacji, okaże się być przyjazną formą zapoznania z tekstem, zarówno dla czytających, jak i dla słuchaczy. Jesteśmy pewni, że nastrojowy dramat Mickiewicza okaże się atrakcyjny dla młodzieży, że dzięki naszej akcji stanie się dla uczniów czymś więcej niż tylko szkolną lekturą.

Zapraszamy do zorganizowania czytania we własnych szkołach i udokumentowania tych wydarzeń na fotografii lub w formie nagrań filmowych.

Każda ze szkół biorących udział w przedsięwzięciu otrzyma pamiątkowy certyfikat.

Zgłoszenia przyjmujemy do 23 października 2017 r. na adres: oswiata@ksiaznicaplocka.pl

Jednocześnie oferujemy serwis fotograficzny.

Relacje ze wszystkich zgłoszonych szkół zostaną zamieszczone na stronie Książnicy Płockiej.

Kontakt telefoniczny – Ewa Luma dział oświatowo-edukacyjny Książnicy Płockiej tel. 24 268 00 33

 

O Autorze

Podobne Posty