Tajemnicza kradzież płockiego almanachu

Od wieków w Płocku z rąk do rąk przechodziła księga, która nazwana została Płockim Almanachem. Przechodząc w ręce to szlachty, to późniejszej inteligencji czy też urzędników lub polityków, w końcu trafił do zbiorów Książnicy, gdzie był pilnowany przez pokolenia bibliotekarzy…

Tak rozpoczęła się fabuła Kryminalnej Gry Miejskiej z Płockiem w tle, która została rozegrana w piątkowe przedpołudnie na terenie Starego Miasta.
Trzyosobowe drużyny gimnazjalistów wystartowały z Książnicy Płockiej, gdzie dostały kartę gry, na której zbierały po kolei cyfry kodu do skrzyni na mecie.

Skierujcie się, gdzie powstańcy nacierali.

To miejsce, gdzie carscy żołnierze pilnowali.

A teraz wszelacy turyści albo podróżnicy

Szukają informacji o Płocku i okolicy.

Pierwsza wskazówka skierowała uczestników do budynku Odwachu. Kolejne zadania polegały na rozwiązywaniu testów i zagadek, wszystkie zaś dotyczyły historii i kultury Płocka. Zwyciężyła drużyna z Gimnazjum nr 5 im. Zygmunta Padlewskiego w Płocku. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

Gra miejska została zrealizowana na podstawie scenariusza Bartka Grzelaka, zwycięzcy ubiegłorocznego konkursu na scenariusz kryminalnej gry miejskiej.

Tegoroczna gra została przygotowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Płocku w partnerstwie z Książnicą Płocką w ramach projektu „Tak dla historii. Tak dla przyszłości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Renata Kraszewska

O Autorze

Podobne Posty