LADY M.

Reż.: William Oldroyd
Obsada: Florence Pugh, Cosmo Jarvis, Paul Hilton, Naomi Ackie, Christopher Fairbank
Kraj: Wielka Brytania
Rok produkcji 2016
Czas: 89 min.
Polski lektor
Kategoria: Dramat

Młodziutka Katherine wychodzi za mąż za znacznie starszego i majętnego dziedzica, lecz jest lady jedynie z nazwy. Przyszło jej bowiem żyć w świecie mężczyzn, którzy traktują ją wyłącznie jako piękną ozdobę. Coś, na co przyjemnie popatrzeć, czym można się podniecić lub w wyjątkowych sytuacjach pochwalić, a co nie powinno mieć własnej woli. Kiedy Katherine spotyka bezczelnego, emanującego seksualną energią Sebastiana, nowego pracownika męża, zaczyna przechodzić wewnętrzną przemianę. Od tego momentu nie zatrzyma się przed niczym, aby dostać to, czego pragnie. Kobieta uwięziona w sztywnym gorsecie obyczajów to niebezpieczna kobieta… 

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


NIEŚMIERTELNE ŻYCIE HENRIETTY LACKS

Reż.: George C. Wolfe
Obsada: Oprah Winfrey, Rose Byrne, Courtney B. Vance, Renée Elise Goldsberry, Lisa Arrindell Anderson, Ninja N. Devoe
Kraj: USA
Rok produkcji 2017
Czas: 93 min.
Polski lektor
Kategoria: Dramat

Porywająca adaptacja bestsellerowej książki Rebecki Skloot, z Oprah Winfrey i Rose Byrne w rolach głównych. Córka Henrietty Lacks, Deborah (Winfrey), z pomocą dziennikarki Rebecki (Byrne) próbuje odkryć prawdę na temat matki, której nigdy nie poznała i zrozumieć, w jaki sposób badania nad komórkami rakowymi pobranymi od Henrietty bez jej zgody w 1951 roku doprowadziły do bezprecedensowego przełomu w medycynie, odmieniając życie wielu niezliczonych osób.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


OBDAROWANI

Reż.: Marc Webb
Obsada: Chris Evans, Mckenna Grace, Lindsay Duncan, Jenny Slate, Octavia Spencer, Michael Kendall Kaplan
Kraj: USA
Rok produkcji 2017
Czas: 101 min.
Polski lektor
Kategoria: Dramat

Frank Adler to samotny mężczyzna, który mieszka w małym miasteczku na Florydzie i wychowuje „genialne dziecko” – swą wybitnie uzdolnioną siostrzenicę Mary. Frank pragnie, aby Mary uczyła się w zwykłej szkole, ale jego bogata i wpływowa matka Evelyn ma inne plany – chce wziąć edukację wnuczki w swoje ręce, rozdzielając tym samym Franka i Mary. Evelyn ma po swej stronie całą armię prawników, podczas gdy Frank może liczyć tylko na dwie osoby: życzliwą mu gospodynię, Robertę i nauczycielkę Mary, Bonnie, z którą zaczyna łączyć go uczucie. Wkrótce uświadamia sobie, że podobnie, jak wybitne zdolności są darem losu dla Mary, tak pojawienie się dziewczynki w jego życiu jest darem dla niego samego.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]

 


ARCYOSZUST

Reż.: Barry Levinson
Obsada: Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Kristen Connolly, Lily Rabe, Hank Azaria, Alessandro Nivola
Kraj: USA
Rok produkcji 2017
Czas: 133 min.
Polski lektor
Kategoria: Dramat

Robert De Niro i Michelle Pfeiffer wcielają się w role Berniego Madoffa i jego żony, Ruth, w dramacie HBO analizującym wydarzenia, które doprowadziły do upadku finansisty z Wall Street, po tym jak zdefraudował 65 miliardów dolarów należących do inwestorów w ramach najgłośniejszego przypadku piramidy finansowej w dziejach Stanów Zjednoczonych.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


MOJA KUZYNKA RACHELA

Reż.: Roger Michell
Obsada: Rachel Weisz, Sam Claflin, Iain Glen, Holliday Grainger, Andrew Knott, Poppy Lee Friar
Kraj: USA, Wielka Brytania
Rok produkcji 2017
Czas: 106 min.
Polski lektor
Kategoria: Melodramat

Philip sądzi, że jego tajemnicza, piękna kuzynka Rachel zamordowała człowieka, który go wychowywał i obmyśla plan zemsty. Jednak, pomimo coraz większej ilości dowodów wskazujących Rachel jako morderczynię, młody Anglik zakochuje się w niej.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


THE CIRCLE. KRĄG

Reż.: James Ponsoldt
Obsada: Emma Watson, Tom Hanks, John Boyega, Karen Gillan, Ellar Coltrane, Patton Oswalt
Kraj: USA, Zjednoczone Emiraty Arabskie
Rok produkcji 2017
Czas: 110 min.
Polski lektor
Kategoria: Thriller

Mae Holland zostaje zatrudniona w Kręgu – najpotężniejszej na świecie firmie internetowej. Jest zafascynowana jej nowoczesnością, rozmachem oraz osobą wizjonerskiego założyciela – genialnego Eamona Baileya. Z czasem praca w Kręgu pochłania dziewczynę bez reszty, a jej rola w korporacji ewoluuje w niepokojący sposób. Stając się pionkiem w przewrotnej grze Baileya, Mae nie dostrzega zagrożeń, jakie rodzi miejsce zatrudnienia. Dopiero gdy odkrywa przerażającą prawdę o Kręgu, zrobi wszystko, by wyrwać się z macek organizacji. Nie ma jednak pojęcia, jak daleko sięgają wpływy pracodawców i ich potęga inwigilacji.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


KRÓL ARTUR: LEGENDA MIECZA

Reż.: Guy Ritchie
Obsada: Charlie Hunnam, Astrid Bergès-Frisbey, Jude Law, Djimon Hounsou, Eric Bana, Aidan Gillen
Kraj: USA, Australia, Wielka Brytania
Rok produkcji 2017
Czas: 126 min.
Polski lektor
Kategoria: Dramat, Przygodowy

Odważna historia cwanego młodzieńca Artura, który większość czasu spędza w zaułkach Londonium wraz ze swoją ferajną, nieświadomy losu, jaki jest mu pisany. Wszystko zmienia się jednak, gdy dostaje w swoje ręce miecz Excalibur — a wraz z nim przyszłość. Porażony mocą Excalibura Artur staje przed trudnym wyborem. Dołącza do buntowników z Ruchu oporu i podąża za tajemniczą młodą Ginewrą. Uczy się władać mieczem, aby zmierzyć się ze swoimi demonami i zjednoczyć lud w walce z tyranem Vortigernem, który ukradł należną mu koronę i zamordował jego rodziców, po czym ogłosił się królem. 

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


SAMA PRZECIW WSZYSTKIM

Reż.: John Madden
Obsada: Jessica Chastain, Mark Strong, Gugu Mbatha-Raw, Alison Pill, Michael Stuhlbarg, Jake Lacy
Kraj: USA, Francja
Rok produkcji 2016
Czas: 132 min.
Polski lektor
Kategoria: Dramat

Elizabeth Sloane jest najlepiej opłacaną i najskuteczniejszą lobbystką w Waszyngtonie. W świecie wielkiej polityki i brudnych pieniędzy, gdzie korupcja i szantaż są na porządku dziennym, nie ma sobie równych i zawsze pozostaje o krok przed konkurencją. Sprawy komplikują się, gdy pod wpływem osobistych doświadczeń, Elizabeth zwraca się przeciwko dotychczasowym pracodawcom. Wspierana przez biznesmena Rodolfo Schmidta i zespół młodych talentów, wypowiada wojnę amerykańskim producentom broni. Szybko staje się jasne, że w starciu z najgroźniejszym przeciwnikiem w karierze, za wygraną przyjdzie jej zapłacić naprawdę wysoką cenę.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


BEZ SNU

Reż.: Baran bo Odar
Obsada: Michelle Monaghan, Jamie Foxx, Ric Reitz, Chelsea Hayes, RJ Shearer, Dermot Mulroney
Kraj: USA
Rok produkcji 2017
Czas: 95 min.
Polski lektor
Kategoria: Thriller, Akcja

Pracujący pod przykrywką gliniarz z Las Vegas, Vincent Downs trafia w sam środek gry o najwyższą stawkę, której uczestnikami są skorumpowani policjanci i śmiertelnie niebezpieczni gangsterzy. Nieudany skok prowadzi do porwania jego nastoletniego syna. Downs ściga się z czasem, by go uratować i wymierzyć przestępcom sprawiedliwość – ma na to jedną, bezsenną noc…

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


DALIDA

Reż.: Lisa Azuelos
Obsada: Sveva Alviti, Riccardo Scamarcio, Jean-Paul Rouve, Nicolas Duvauchelle, Alessandro Borghi, Valentina Carli
Kraj: Francja
Rok produkcji 2016
Czas: 124 min.
Polski lektor
Kategoria: Biograficzny, Dramat, Muzyczny

Artystka wszechstronna, Miss Egiptu, zdobywczyni 70 złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Wszystko, czego dotknęła na scenie, stawało się złotem, przeciwnie w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości – zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. Dla jednych dumna i zimna femme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo. 

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


 

 

 

 

O Autorze

Podobne Posty