PRZEGLĄD SPORTOWY

Przegląd Sportowy to dziennik o tematyce sportowej, założony w Krakowie w 1921 roku. Jest najstarszą gazetą codzienną wydawaną w Polsce oraz jedną z najstarszych gazet o tematyce sportowej na świecie. Od 2 listopada 2007 roku jest wydawany przez Axel Springer Polska.

Od 1926 roku organizowany jest coroczny Plebiscyt Przeglądu Sportowego na 10 najlepszych sportowców roku. Plebiscytu nie organizowano tylko w latach 1939-1947 i w 1953 roku. W pozostałych latach miał on identyczną formułę: czytelnicy oddawali swoje głosy na specjalnych kuponach (obecnie również za pomocą SMS-ów), ustalając tym samym 10 najlepszych sportowców roku.

[Opis ze strony: prenumerata.ruch.com.pl]

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


 

PARKIET – GAZETA GIEŁDY

Parkiet jest dziennikiem ogólnopolskim skoncentrowanym na tematyce inwestycji i rynku kapitałowym. Jesteśmy codziennym źródłem informacji gospodarczych i finansowych. Będąc częścią największego newsroomu w Polsce, opisujemy zjawiska, analizujemy, prognozujemy i rekomendujemy.

Edukujemy, podpowiadamy, informujemy przedsiębiorców, menedżerów i inwestorów.

Pomagamy w prowadzeniu interesów i podejmowaniu decyzji finansowych i inwestycyjnych.

Jesteśmy platformą wymiany opinii i ekspertyz ludzi rynku.

Dzięki temu nagradzają nas instytucje działające na rynku kapitałowym.

[Opis ze strony: prenumerata.ruch.com.pl]

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


RZECZPOSPOLITA

Dziennik „Rzeczpospolita” to najczęściej prenumerowany tytuł w Polsce.

Każdego dnia podaje sprawdzone i obiektywne wiadomości z kraju i z zagranicy oraz dostarcza kompletnych informacji z zakresu ekonomii i prawa. Codzienne treści pozwalają czytelnikom na bieżąco śledzić sytuację finansową na polskim i światowym rynku oraz zmiany zachodzące w krajowym i unijnym prawie. Większość menedżerów podejmuje kluczowe decyzje inwestycyjne w oparciu o informacje pochodzące z “Rzeczpospolitej”.

Podstawowe wydanie „Rzeczpospolitej” to ogólnoinformacyjny grzbiet główny, Ekonomia i Rynek, Prawo co Dnia i Życie Regionów. Od poniedziałku do piątku ukazuje się dodatek  „Dobra Firma”, zawierający zagadnienia dotyczące prowadzenia małej i średniej firmy. Natomiast w poniedziałki i piątki ukazuje się dodatek „Nieruchomości” (mieszkaniowe, komercyjne), który jest  przeznaczony dla wszystkich uczestników i obserwatorów rynku nieruchomości – profesjonalistów i indywidualnych inwestorów.

[Opis ze strony: www.prenumerata.ruch.com.pl]

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Dziennik Gazeta Prawna to największy polski dziennik prawno-gospodarczy, informujący o najważniejszych wydarzeniach i zjawiskach w gospodarce krajowej i zagranicznej, najnowszych zmianach w prawie, podatkach i finansach.

Powstał w 2009 roku w wyniku połączenia dwóch doskonale rozpoznawalnych i cenionych ogólnopolskich dzienników: opiniotwórczego „Dziennika Polska Europa Świat” (Rignier Axel Springer Polska) i ukazującej się od 15 lat „Gazety Prawnej” (INFOR Biznes).

„Dziennik Gazeta Prawna” składa się z dwóch grzbietów – białego o tematyce gospodarczej krajowej i zagranicznej oraz żółtego – Gazety Prawnej.

Od września 2013 r. „Gazeta Prawna” rozszerzyła ofertę redakcyjną i na łamach pojawiły się: Podatkowe Poniedziałki, Przedsiębiorcze Wtorki, Samorządowe Środy, Kadrowe Czwartki i Prawnicze Piątki. Obok rozszerzonego tematu przewodniego, czytelnik codziennie otrzymuje informacje z innych interesujących go w „Gazecie Prawnej” dziedzin. Nowa formuła Gazety Prawnej nawiązuje do tematyki pięciu tygodników, które wydawane są w wersji dla prenumeratorów: „Księgowość i Podatki”, „Firma i Prawo”, „Samorząd i Administracja”, „Prawnik”, „Kadry i Płace”.

W piątki ukazuje się magazynowe wydanie “DGP”, w którym treści newsowe ustępują miejsca tematyce bliskiej tygodnikom opinii: społecznej, biznesowej, kulturalnej oraz poświęconej nowościom technologicznym.

[Opis ze strony: www.gazetaprawna.pl]

W bieżącym numerze – >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


GAZETA WYBORCZA

Gazeta Wyborcza od wielu lat jest jednym z największych opiniotwórczych dzienników w Polsce. Stanowi bogate źródło wiedzy o bieżących wydarzeniach i ważną płaszczyznę debaty publicznej. Gazeta jest ceniona i nagradzana za jakość dziennikarstwa, innowacyjność oraz za zaangażowanie społeczne i wspieranie najważniejszych ogólnopolskich i lokalnych akcji o charakterze społecznym, edukacyjnym i kulturalnym. Formuła “Gazety Wyborczej” – dziennika ogólnokrajowego ze stronami lokalnymi – okazała się bardzo atrakcyjna dla czytelników i reklamodawców. Każdy egzemplarz gazety składa się z ogólnopolskiego grzbietu głównego przygotowywanego przez redakcję w Warszawie, stron lokalnych przygotowywanych przez jedną z 20 redakcji lokalnych oraz krajowo-lokalnych dodatków tematycznych, m.in.: “GazetaPraca”, “Gazeta Sport Ekstra”, “Gazeta Komunikaty”, “Gazeta Dom”, “Gazeta Co Jest Grane”, “Gazeta Telewizyjna” i “Wysokie Obcasy”.

Pismo sprzedawane jest średnio dziennie w 257 tys. egzemplarzy i sięga po nie w ciągu tygodnia ok. 3,5 mln osób w całym kraju.

[Opis ze strony: prenumerata.ruch.com.pl]

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


NASZ DZIENNIK

Nasz Dziennik jest ogólnopolską gazetą ukazującą się codziennie od 1998 roku. Publikuje informacje o Polsce i Kościele oraz świecie, przedstawia bieżące wiadomości oraz ciekawe artykuły na temat polityki, kultury, gospodarki, wiary i religii, historii i przyszłości. Publikacje “Naszego Dziennika” wywołują żywe reakcje i dyskusje.

Na łamach gazety zamieszczane są liczne artykuły, wywiady, felietony, notki, tematy, których nie ma w innych gazetach. Dziennik promuje wartości chrześcijańskie oraz syntezę tradycji i nowoczesności.
Każdy numer zawiera także przepisy kulinarne, porady medyczne, listy od czytelników, krzyżówki z nagrodami i atrakcje dla najmłodszych.

[Źródło opisu: www.prenumerata.ruch.com.pl]

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


PULS BIZNESU

Puls Biznesu jest źródłem informacji gospodarczo-biznesowej. Dziennik kierowany jest do kadry zarządzającej, osób podejmujących kluczowe w firmach decyzje i innych osób zainteresowanych tematyką biznesu. Czytelnikami Pulsu Biznesu są biznesmeni, menedżerowie różnego szczebla, analitycy, specjaliści w firmach. W Pulsie Biznesu znaleźć można newsy ze świata biznesu i polityki, komentarze i porady specjalistów, raporty tematyczne, analizy i prognozy z dziedziny finansów.

Dziennik dla ułatwienia podzielony jest na trzy działy: newsy, sekcja poświęcona branży, inwestor.

Gazetę tworzymy z myślą o wspieraniu przedsiębiorców. Prenumeratę kupują nie tylko gigantyczne spółki, ale również przedsiębiorcy z małych i średnich firm.

[Źródło opisu: prenumerata.ruch.com.pl]

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


SUPER EXPRESS

Super Express – najodważniejszy dziennik ogólnopolski, pierwszy polski tabloid. Codziennie dostarcza najbardziej aktualnych informacji z różnych dziedzin życia społeczno-politycznego i gwarantuje rozrywkę. Przedstawia najświeższe wydarzenia z kraju i zagranicy. Pokazuje życie sławnych i bogatych. Angażuje się w rozwiązywanie ważnych problemów społecznych. Doradza Czytelnikom w ważnych dla nich kwestiach. Dzięki stałym dodatkom i stronom tematycznym w pełni zaspakaja potrzeby Czytelników, ciekawych otaczającej ich rzeczywistości.

[Źródło opisu: www.nexto.pl]

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


Katalog czasopism Książnicy Płockiej (wybierz indeks: tytuł czasopisma)  >>

O Autorze