III Gala Czytelnika za nami. Było sporo wzruszeń, podziękowań, radości, wspólne zdjęcia.

W samo południe 7 grudnia w sali kolumnowej Książnicy Płockiej odbyła się uroczystość, w czasie której mogliśmy podziękować naszym przyjaciołom. Tym wszystkim, którzy na co dzień wspierają nas w pracy na rzecz promowania czytelnictwa, współpracują z nami podczas licznych wydarzeń w filiach bibliotecznych, w plenerze, pomagają w organizacji wydarzeń, sponsorują, informują, wspierają, dodają otuchy i po prostu są z nami.

Nasi przyjaciele dostali pamiątkowe statuetki oraz drobne upominki – kalendarze Książnicy Płockiej oraz wydawnictwo jubileuszowe Jak nas widzą, tak nam piszą czyli znani autorzy dla Książnicy Płockiej. To specjalna pozycja, bowiem jest prezentem urodzinowym dla nas, napisanym, narysowanym specjalnie na 80 – lecie przez pisarzy, poetów, rysowników. Są  tu i opowiadania, i wiersze, i rysunki, dedykacje, pozdrowienia a wśród autorów m.in. Wanda Chotomska, Olga Rudnicka, Jacek Ostrowski, Radosław Lewandowski, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Małgorzata Flis, Tomasz Samojlik, Agnieszka Frączek, Michał Rusinek, Olga Tokarczuk, Andrzej Stasiuk i inni.

Gala Czytelnika to też okazja do tego, by uhonorować najlepszych czytelników. Złote, srebrne i brązowe medale dostali ci, którzy najwięcej czytają. Wśród rekordzistów znalazł się m.in. 4 letni Aleksander, który sam jeszcze nie czyta, ale za to czytają mu, nawet kilka razy dziennie, rodzice i dziadkowie.

Szczególne podziękowania otrzymała trójka młodych ludzi, którzy od lat uczestniczą ale też aktywnie pomagają w organizacji Wirtualnych Podróży Marzeń w Filii bibliotecznej nr 8. Są to Adrianna Łachmańska, Adrian Stawski, Adam Kępczyński.

Na Gali wręczyliśmy także nagrody uczestnikom turnieju o tytuł Masterchefa Literackiej Kuchni. W tym roku zwyciężyła drużyna z oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej im. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Słupnie w składzie: Magdalena Dojniak, Katarzyna Rajewska i Wiktoria Stefańska pod kierunkiem Aldony Owczarek. W imieniu zwycięskiej drużyny nagrody odebrali koledzy ze szkoły.

Wszystkim naszym przyjaciołom – instytucjom, urzędom, szkołom, fundacjom, stowarzyszeniom, sponsorom i mediom – jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

Renata Kraszewska

O Autorze

Podobne Posty