7 grudnia 2017 roku odbył się wernisaż wystawy Wisła – źródło życia. To już ostatnie wydarzenie w Książnicy Płockiej związane z Rokiem Rzeki Wisły. Autorami zaprezentowanych prac są członkowie sekcji plastyczno – malarskiej Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Płocku.

Wystawę wzbogaciły prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Druha Wacława Milke w Płocku – uczestników pleneru malarskiego, który odbył się na płockim molo 12 czerwca 2017 roku. Plener był częścią wydarzenia zatytułowanego Wisła w strofach i kolorach. Odbył się w ramach wspólnego projektu Książnicy i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Oddział w Płocku Tak dla historii. Tak dla przyszłości dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Młodych artystów wspomagała młodzież z I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego w Płocku pod opieką pani dyrektor Małgorzaty Mroczkowskiej oraz artystek z SUTW.

Otwarcie wystawy uświetnił koncert uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku pod opieką pani Anny Gruszczyńskiej.

 Do zwiedzania wystawy zapraszamy do 27 grudnia 2017 r.

Joanna Kościelska-Krawczyk

 

 

O Autorze

Podobne Posty