ZAWSZE JEST CZAS NA MIŁOŚĆ

Reż.: Joel Hopkins
Obsada: Diane Keaton, Brendan Gleeson, Lesley Manville, Jason Watkins, James Norton
Kraj: Wielka Brytania
Rok produkcji 2017
Czas: 102 min.
Polski lektor
Kategoria: Komedia obyczajowa

Emily Walters jest amerykańską wdową mieszkającą w sąsiadującej z wiejskim otoczeniem dzielnicy Londynu. Kobieta nie może jednak znaleźć sobie miejsca w życiu. Nie ma głowy do takich „drobnostek” jak własne mieszkanie, finanse czy przyszłość własnego syna. Pewnego dnia poznaje ekscentrycznego właściciela osobliwej chatki znajdującej się na obrzeżach miasta. Między nimi rodzi się wyjątkowa więź, która przeczy wszystkim konwenansom. Wkrótce mężczyzna staje się celem nieuczciwych przedsiębiorców, którzy chcą go wysiedlić. Emily zrobi wszystko, aby mu pomóc, ryzykując nawet odrzucenie przez grono dotychczasowych znajomych. Mężczyzna okazuje się być wrażliwym romantykiem, a nietypowa relacja z każdym dniem przeradza się w „coś więcej”. Niespodziewany romans wypełnia lukę w życiu obojga.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


VOLTA

Reż.: Juliusz Machulski
Obsada: Andrzej Zieliński, Olga Bołądź, Aleksandra Domańska, Michał Żurawski, Jacek Braciak, Joanna Szczepkowska, Katarzyna Herman
Kraj: Polska
Rok produkcji 2017
Czas: 105 min.
Kategoria: Komedia kryminalna

Bruno Volta to prawdziwy „kiler” w rozwiązywaniu zagadek i przeglądaniu ludzi na wylot. Pewnego dnia jego zmysł kombinowania i zarabiania zostaje postawiony w stan pełnej gotowości. Jego znacznie młodsza partnerka Agnieszka w niecodziennych okolicznościach poznaje dziewczynę o imieniu Wiki. Nowa znajoma znajduje w ścianie starej kamienicy tajemniczy i niezwykle drogocenny przedmiot. Volta nie może przepuścić wartej miliony okazji. Wspólnie z „cwaniakowatym” ochroniarzem Dychą postanawia zagrać vabank i jest gotowy na wszystko, aby wejść w posiadanie niezwykłej rzeczy. Nie będzie to jednak łatwe, bo niewinnie wyglądająca Wiki to w istocie godny rywal, a nie jakaś tam „słaba płeć”!

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


BRACIA LUMIÈRE

Reż.: Thierry Frémaux
Obsada: Thierry Frémaux, Martin Scorsese
Kraj: Francja
Rok produkcji 2016
Czas: 90 min.
Polski lektor
Kategoria: Dokumentalny

W 1895 roku Louis i Auguste Lumière wymyślili kinematograf i nakręcili pierwsze w historii filmy, takie jak: “Wyjście robotników z fabryki” czy “Polewacz polany”. Z czasem, usprawniając pracę kamery, doskonaląc kompozycję kadru, wprowadzając duble i śmiało eksperymentując z efektami specjalnymi, położyli podwaliny pod dzisiejszą sztukę filmową. Spośród nakręconych przez nich ponad 1400 produkcji, Thierry Frémaux wybrał 114 obrazów, wśród których znalazły się klasyczne arcydzieła, jak i zaskakujące, nieznane dotychczas filmowe odkrycia. Wszystkie one – zrekonstruowane cyfrowo w jakości 4K – zostały zebrane dla uczczenia wspaniałego dziedzictwa braci Lumière. 

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]

 


PARYŻ MOŻE POCZEKAĆ

Reż.: Eleanor Coppola
Obsada: Diane Lane, Alec Baldwin, Arnaud Viard, Élise Tielrooy, Linda Gegusch
Kraj: Japonia, USA
Rok produkcji 2016
Czas: 92 min.
Polski lektor
Kategoria: Komedia romantyczna

Życie Anne powinno być spełnieniem marzeń. Kobieta jest bowiem żoną bogatego hollywoodzkiego producenta – Michaela i towarzyszy mu w podróżach po całym świecie. Anne żyje jednak w cieniu zapracowanego i nieobecnego męża, a żar namiętności w ich małżeństwie wypalił się już dawno. Pewnego dnia bliski współpracownik Michaela – beztroski Francuz o imieniu Jacques, proponuje jej podróż samochodem z odbywającego się w Cannes festiwalu filmowego do Paryża. Zaplanowana na siedem godzin podróż, zamienia się w dwudniową przygodę pełną najlepszego jedzenia, doskonałego wina, zapierających dech widoków, nieoczekiwanego humoru oraz… szczypty romansu.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


PONAD WSZYSTKO

Reż.: Meghie Stella
Obsada: Amandla Stenberg, Nick Robinson, Anika Noni Rose,  Ana de la Reguera, Taylor Hickson
Kraj: USA
Rok produkcji 2017
Czas: 96 min.
Kategoria: Melodramat

Maddy to błyskotliwa osiemnastolatka z wielką wyobraźnią. Jest bardzo ciekawa świata, ale cierpi na rzadką chorobę. Krótko mówiąc, jest uczulona na cały świat. Dlatego od lat nie opuszcza sterylnego domu zaprojektowanego przez jej matkę. Jednak Olly, chłopak, który właśnie wprowadził się obok, nie zamierza pozwolić, by to stanęło im na przeszkodzie. Choć patrzą na siebie przez szyby, bez szansy na dotyk, łączy ich wyjątkowo silna więź. Pragną wspólnie poznawać świat i doświadczyć pierwszej miłości. Wiedzą, że konsekwencje mogą być ogromne, ale są gotowi zaryzykować wszystkim, aby być razem. 

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


MOJE WAKACJE Z RUDYM

Reż.: Kriv Stenders
Obsada: Levi Miller, Bryan Brown, Hanna Mangan Lawrence, Thomas Cocquerel, John Jarratt
Kraj: Australia
Rok produkcji 2016
Czas: 88 min.
Polski lektor
Kategoria: Familijny

Kiedy jedenastoletni Mick zostaje wysłany na farmę dziadka w odległym regionie Pilbara w Zachodniej Australii, spodziewa się, że na miejscu czeka go wyłącznie nuda i ciężka praca. Wszystko zmienia się, gdy w życiu Micka pojawia się Blue – jedyny w swoim rodzaju czerwony pies. Przygarnięty przez chłopca rezolutny zwierzak z miejsca staje się jego nieodłącznym towarzyszem i przyjacielem na dobre i na złe. Wkrótce wielka przyjaźń łącząca Micka i Blue, da początek wydarzeniom, którymi zachwyci się cały kraj!

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


CZYM CHATA BOGATA!

Reż.: Philippe de Chauveron
Obsada: Christian Clavier, Ary Abittan, Elsa Zylberstein, Cyril Lecomte, Nanou Garcia
Kraj: Belgia, Francja
Rok produkcji 2017
Czas: 92 min.
Polski lektor
Kategoria: Komedia

Jean-Etienne Fougerole, bogaty pisarz – celebryta podczas telewizyjnego programu, promując swoją nową książkę “Czym chata bogata”, nieopatrznie zaprasza pod swój dach romską rodzinę. Gdy do jego wspaniałego domu wprowadzą się nowi lokatorzy, cały świat stanie na głowie. Dwie rodziny, dwa światy, różne obyczaje, czy wzajemne uprzedzenia mogą doprowadzić do… wielkiego cygańskiego wesela 

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


 

 

 

O Autorze

Podobne Posty