Gimnazjum nr 5 im. Zygmunta Padlewskiego to wieloletni już partner Książnicy Płockiej w organizacji konkursu „Śladami Zygmunta Padlewskiego i powstania styczniowego w Płocku”. W tym roku współorganizatorem konkursu została Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, przy której działają istniejące jeszcze klasy gimnazjalne. Te zmiany to oczywiście wynik reformy szkolnictwa. Na szczęście pamięć o Padlewskim w Płocku trwa i nic nie może przeszkodzić w kontynuacji konkursu, którego szósta już edycja, pod honorowym patronatem Pana Andrzeja Nowakowskiego – Prezydenta Miasta Płocka, odbyła się 9 lutego 2018 roku.

W tym roku do udziału w konkursie stanęli uczniowie z następujących szkół z Płocka i powiatu płockiego: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku, Szkoła Podstawowa nr 14 im. Władysława Szafera w Płocku, Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku, Szkoła Podstawowa im. abp Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Słupnie oraz Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. gen. Józefa Hallera w Zespole Szkół nr 3 w Płocku.

Jury w składzie:

Joanna Banasiak – dyrektor Książnicy Płockiej, Eliza Łochowska – instruktor Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku oraz Ewa Luma – kierownik działu oświatowo-edukacyjnego Książnicy Płockiej – w wyniku przeprowadzonego konkursu przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. abp Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Słupnie

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 14 im. Władysława Szafera w Płocku

III miejsce – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Kornela Makuszyński w Płocku

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i piękne płockie kalendarze, a laureaci oczywiście atrakcyjne nagrody. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Joanna Kościelska-Krawczyk

O Autorze

Podobne Posty