Asa Avdic: Eksperyment Isola

Na jedną z wysp wśród sztokholmskich szkierów trafia siedem osób. Wiedzą, że mają wziąć udział w teście, który wyłoni kandydata na stanowisko oferowane  przez jedną z tajnych służb. Nie wiedzą, że jednocześnie uczestniczą w socjologicznym eksperymencie.

Anna Francis też ma wziąć w nim udział. Uważana jest za jedną z najbardziej zdolnych urzędniczek, jedną z najlepszych w Protektoracie Szwecji w ramach Unii Przyjaźni. Niestety, kiedyś popełniła straszny błąd, co w połączeniu z faktem, iż jej matka – niegdyś całą duszą oddana partii– została uznana za dysydentkę, utwierdza Annę w przekonaniu, że jej własna kariera też wkrótce dobiegnie końca.

Pewnego dnia Przewodniczący prosi ją, aby wzięła udział w eksperymencie na wyspie. Będzie to dla niej okazją do naprawienia dawnych błędów. Wkrótce jednak sytuacja wymyka się spod kontroli: kandydaci uczestniczący w teście zaczynają po kolei znikać, a Anna musi się zastanowić, czy naprawdę wie tyle, jak jej się wydawało i kto tak naprawdę pociąga za sznurki…

„Isola” to powieść, w której autorce udało się w zręczny sposób połączyć polityczną dystonię z klasycznym thrillerem. Mamy tu grupę ludzi, która stopniowo się zmniejsza i tajemniczego mordercę, który się wśród nich kryje.

 
[źródło opisu: www.empik.com]
 
 

O Autorze

Podobne Posty