BIEGANIE – miesięcznik

Miesięcznik “Bieganie” przybliża czytelnikom wszystkie aspekty tego popularnego sportu. Podpowiada, jak trenować, testuje sprzęt biegowy, przedstawia ciekawe imprezy – zarówno lokalne jak i bardzo egzotyczne, doradza, jak unikać kontuzji i zdradza tajniki diety biegacza. Oprócz tego w magazynie czytelnicy znajdą wywiady z trenerami i zawodnikami, historie biegaczy-amatorów oraz nowinki sprzętowe. 

Opis ze strony: prenumerata.ruch.com.pl

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


POLSKA ZBROJNA – miesięcznik

Ekskluzywny miesięcznik opinii dla pasjonatów wojska, militariów i historii wojskowości. W magazynie 156 stron wnikliwej obserwacji świata armii.
W numerze marcowym między innymi pytamy Pawła Solocha, szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego o obronę terytorialną i wzmacnianie wschodniej flanki NATO. Prezentujemy również ciekawą rozmowę z dr. hab. Sławomirem Cenckiewiczem na temat zmian w Centralnym Archiwum Wojskowym. Ponadto, pokazujemy, jak powinno wyglądać szkolenie podoficerów, a także towarzyszymy młodym ludziom podczas kwalifikacji wojskowej. Na naszych łamach poświęcamy też miejsce na pamięć o Żołnierzach Wyklętych, których narodowe święto obchodzimy w tym roku już po raz szósty. O Niezłomnych wspomina prof. Krzysztof Szwagrzyk, historyk, badacz komunistycznego aparatu terroru, pełnomocnik prezesa IPN ds. poszukiwań nieznanych miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego 1944-1956. Zapraszamy do lektury!

„Polskę Zbrojną” wydaje Wojskowy Instytut Wydawniczy w Warszawie.

Opis ze strony: prenumerata.ruch.com.pl

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


 

MOJE MIESZKANIE – miesięcznik

Popularny magazyn poradnikowy o urządzaniu wnętrz “Moje Mieszkanie” zamieszcza ciekawe, oryginalne pomysły na aranżację wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu. Czytelnik znajdzie tu także podpowiedzi, w co wyposażyć wnętrza oraz jak i gdzie szukać dobrych produktów. Magazyn prezentuje również przegląd oferty rynkowej.

Opis ze strony: prenumerata.ruch.com.pl

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


PRESS MAGAZYN – dwumiesięcznik

“Od ponad 20 lat (pismo powstało w 1996 roku) opisujemy wydarzenia i media w Polsce i za granicą, zamieszczamy materiały warsztatowe dla dziennikarzy, pokazujemy najciekawsze działania reklamowe, prezentujemy przykłady i możliwości działań PR, firmy i ludzi marketingu. Na stronach „Press” zamieszczamy autorskie teksty najlepszych polskich dziennikarzy i wywiady z nimi. W specjalnych raportach w formie dodatku prezentujemy wybrane segmenty rynku mediów”.

Opis ze strony:  www.press.pl

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


FANBOOK – kwartalnik

Magazyn dla miłośników książek. Znajdziemy w nim przegląd premier i nowości wydawniczych, recenzje, informacje o autorach i wywiady z czołowymi postaciami polskiej literatury. Ma przystępną formę, a o książkach pisze w atrakcyjny i pozbawiony pretensjonalności sposób.

Opis ze strony:  www.empik.com

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


PC FORMAT – miesięcznik

“PC Format” jest czasopismem popularnym, skierowanym do wszystkich osób używających komputera do pracy i rozrywki. To praktyczny i użyteczny poradnik komputerowy, przydatny dla wszystkich entuzjastów informatyki i nowoczesnych technologii.  W bardzo przystępny i wyczerpujący sposób informuje ich o ważnych nowościach z obszaru IT. Zawiera całe spektrum rozbudowanych, szczegółowych porad dotyczących oprogramowania i rozmaitych problemów, na jakie napotykają się użytkownicy komputerów oraz testy produktów wraz ze wskazówkami, co kupić. PC Format podejmuje również tematy związane z bliskim otoczeniem pecetów i tabletów – a więc z Internetem, telekomunikacją, fotografią cyfrową i filmowaniem, nagraniami DVD czy muzyką MP3.  

Do każdego wydania dołączona jest płyta kompaktowa, na której czytelnik znajdzie zawsze pełne wersje ciekawych programów, gry, tapety, wygaszacze i wiele innych atrakcji.

Opis ze strony:  prenumerata.ruch.com.pl

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6VOGUE POLSKA – miesięcznik

“Vogue Polska” to najbardziej wyczekiwany periodyk ostatnich lat! Jest odpowiedzią na potrzeby Polek, którym bliska jest filozofia piękna i elegancji.

W miesięczniku przede wszystkim poświęconemu modzie, znajduje się wiele treści kulturalnych i lifestyle’owych. Wywiady i reportaże zawarte w polskiej edycji “Vogue” przewyższają inne narodowe edycje tego tytułu. Czasopismo nie zajmuje się praktyczną stroną mody, tylko inspiracją! Wiele stron poświęconych jest sztuce – “Vogue Polska” promuje polskich artystów, twórców i projektantów.

 Opis ze strony: prenumerata.ruch.com.pl

W bieżącym numerze >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


ŚWIAT WIEDZY – miesięcznik

“Świat Wiedzy” zaprasza na wyprawę do najbardziej interesujących obszarów nauki. W tym niezwykłym miesięczniku dla ludzi ciekawych świata każdy znajdzie coś dla siebie. Bogato ilustrowane artykuły w prosty sposób tłumaczą najnowsze i najbardziej zaskakujące osiągnięcia nauki: medycyny, biologii, fizyki, astronomii i technologii. “Świat Wiedzy” odkrywa ponadto tajemnice historii i przedstawia najważniejsze problemy współczesności. Coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy techniki wojskowej i technologicznych nowinek.

“Świat Wiedzy” nie unika tematów trudnych: współczesnych zagrożeń naturalnych i cywilizacyjnych, niebezpiecznych działań koncernów czy teorii spiskowych. Każdy artykuł jest okraszony wyjątkowymi zdjęciami i ilustracjami, dzięki czemu zdobywanie wiedzy staje się przyjemne. Mimo,  że czytanie Świata Wiedzy to również rozrywka, doświadczona redakcja i zespół akademickich konsultantów naukowych dbają o to, aby była to rozrywka na najwyższym poziomie, poparta rzetelną wiedzą.

[Opis ze strony: prenumerata.ruch.com.pl]

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


TEATR – miesięcznik

Miesięcznik „Teatr” to najstarsze obok „Twórczości” polskie pismo kulturalne. Regularnie ukazuje się od 1946 roku. „Teatr” zawsze rejestrował najważniejsze wydarzenia polskiego życia teatralnego. W każdym numerze miesięcznika znajdują się omówienia premier teatrów z całego kraju, rozmowy, publicystyka, felietony. Pismo zajmuje się przede wszystkim dniem dzisiejszym teatru, ale nie zapomina o jego przeszłości. Przedstawia dokonania wybitnych polskich twórców, także tych, którzy już odeszli.

Redakcja od lat przyznaje prestiżowe w środowisku teatralnym nagrody: dla najlepszego reżysera (Nagroda im. Konrada Swinarskiego) i aktorów sezonu (Nagroda im. Aleksandra Zelwerowicza).

[Opis ze strony: www.teatr-pismo.pl]

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


KUCHNIA – miesięcznik

„Kuchnia” to ekskluzywny miesięcznik dla miłośników sztuki kulinarnej prezentujący autorskie i sprawdzone przepisy, odkrywający przed Czytelnikami wspaniały świat smaków i aromatów. Na łamach czasopisma zamieszczane są przepisy: sezonowe, na każdą okazję, oryginalne, proste, robione od podstaw, zawsze sprawdzone. Raz tradycyjne, raz nowoczesne, nasze rodzime, z różnych stron świata, opatrzone doskonałymi, artystycznymi zdjęciami.
W magazynie znajdziemy także artykuły na temat zwyczajów kulinarnych w różnych zakątkach świata i Polski, ciekawostki historyczne z kuchnią i jedzeniem w tle, porady dotyczące wyposażenia kuchni, poświęcone drobiazgom, urządzeniom, akcesoriom, skrzące się dowcipem felietony oraz nowiny i plotki ze świata szlachetnych trunków.

[Opis ze strony: kulturalnysklep.pl]

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


WELL – dwumiesięcznik

„Well” to magazyn lifestylowy z informacjami i poradami dotyczącymi stylu życia, mody, urody, zdrowia, kulinariów, psychologii i kultury. Redakcja podkreśla, że nie będzie w nim plotek o celebrytach ani horoskopu. Pismo skierowane jest do dojrzałych, wykształconych kobiet, mieszkających w dużych miastach, z dochodami powyżej średniej krajowej. Ma zapewnić im inspiracje do ciekawszego, lepszego życia. Hasło główne tytułu to: „Normalnie wyjątkowy magazyn”. „Well” jest przygotowywany przez zespół „Twojego Stylu”, redaktorem prowadzącym jest Magdalena Jaros-Szmidt, zastępca redaktora naczelnego „Twojego Stylu”. Funkcję redaktor kreatywnej objęła natomiast Dorota Wellman, dziennikarka związana przede wszystkim z TVN. Jej osobowość ma wzmacniać wizerunek pisma jako bliskiego, optymistycznego i stojącego po stronie kobiet.

[Opis ze strony: www.wirtualnemedia.pl]

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


PERSONEL & ZARZĄDZANIE – miesięcznik

„Personel i Zarządzanie” to miesięcznik branżowy, który ukazuje się od 1994 roku. Czytelnikami są właściciele firm, prezesi zarządów, dyrektorzy, menedżerowie i kierownicy personalni, wykładowcy uczelni i studenci, a także osoby zainteresowane tematyką zarządzania zasobami ludzkimi.

W piśmie poruszane są zagadnienia dotyczące: nowoczesnych metod zarządzania pracownikami, zatrudniania, wynagradzania, oceniania, rozwoju, zwalniania, szkoleń, komunikacji w firmie. Ponadto w piśmie publikowane są wywiady z zagranicznymi guru zarządzania, a także przedstawiane są najnowsze trendy związane z obszarem HRM, m.in. coaching, zarządzanie talentami, CSR, employer branding.

„Personel i Zarządzanie” prezentuje dobre praktyki oraz studia przypadku z polskich i zagranicznych firm, inspirując do wprowadzania nowych i efektywnych rozwiązań HRM oraz tworzenia elastycznych struktur w przedsiębiorstwach i instytucjach.

„Personel i Zarządzanie” jest wydawany na papierze ekologicznym

[Opis ze strony: personel.infor.pl]

W bieżącym numerze >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


GAZETA POLSKA CODZIENNIE – dziennik

Dziennik ogólnopolski o profilu społeczno-politycznym, ukazujący się od poniedziałku do soboty. Codzienna dawka informacji w działach: Opinie, Temat Dnia, Polska, Świat, Gospodarka, Kultura, Publicystyka, Sport i innych.

W bieżącym numerze >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


ATEST – miesięcznik

“Atest” jest ogólnopolskim czasopismem o ponad 50-letniej tradycji adresowanym do specjalistów BHP, pracodawców i osób zainteresowanych doskonaleniem warunków pracy. Pomaga pracodawcom i pracownikom służby BHP w rozwiązywaniu problemów z zakresu bezpieczeństwa, higieny i prawa pracy. Miesięcznik zawiera liczne omówienia przepisów oraz ich wykazy, porady prawne, informacje o nowościach technicznych oraz orzecznictwo Sądu Najwyższego dotyczące prawa pracy.

[Opis ze strony: prenumerata.ruch.com.pl]

W bieżącym numerze >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


Katalog czasopism Książnicy Płockiej (wybierz indeks: tytuł czasopisma)  >>

O Autorze