12 marca, z inicjatywy Filii bibliotecznej nr 7, zainaugurował działalność Dyskusyjny Klub Książki Książnicy Płockiej. Omówiono zasady działania klubu, regulamin spotkań i dyskusji – będą się odbywać raz w miesiącu w bibliotece przy ul. Piaska 5, tel. 24 263 67 80.

Na „pierwszy ogień” czytelniczych dyskusji poszła książka W.P. Younga „Chata”.

Powieść wybraliśmy z powodu okresu przedświątecznego, przedstawia bowiem spotkanie głównego bohatera, Mackenziego Allena Phillipsa, z Bogiem w Trójcy Świętej. Mack przeżył tragedię, jest pogrążony w głębokim smutku. Pewnego dnia odpowiada na tajemniczy list i jedzie do miejsca, w którym prawdopodobnie zginęła jego córka. Tam zaś spotyka … samego Boga, z którym rozmawia m.in. o cierpieniu, smutku, miłości, więziach międzyludzkich, a więc o wszystkim tym, co od wieków nurtuje i dotyka ludzi na całym świecie.
Wśród uczestniczek spotkania rozgorzała gorąca dyskusja na temat Boga, miłości, wybaczania. Zdania były podzielone, ale jednego jesteśmy pewni – inicjatywa powstania DKK była jak najbardziej trafna.

Uczestnicy otrzymali już książki do przeczytania na następną dyskusję – spotkamy się 16 kwietnia (poniedziałek) o godz. 16:00 i porozmawiamy o książce B.A. Paris „Za zamkniętymi drzwiami”.

Wszystkie informacje na temat Dyskusyjnego Klubu Książki  zamieszczane będą na stronie www.ksiaznicaplocka.pl i profilu Książnicy na Facebooku.

 

 

O Autorze

Podobne Posty