CICHA NOC

Reż.: Piotr Domalewski
Obsada: Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Agnieszka Suchora, Arkadiusz Jakubik, Maria Dębska, Tomasz Schuchardt
Kraj: Polska
Rok produkcji 2017
Czas: 97 min.
Kategoria: Dramat

Adam, na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec, brat, z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra z mężem. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy. 

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


JEDNAKOWO INNI

Reż.: Michael Carney
Obsada: Renée Zellweger, Greg Kinnear, Jon Voight, Djimon Hounsou, Olivia Holt, Stephanie Leigh Schlund
Kraj: USA
Rok produkcji 2017
Czas: 119 min.
Polski lektor
Kategoria: Dramat

Prawdziwa historia, zrealizowana na podstawie bestsellera New York Timesa, która w fascynujący sposób “ukazuje piękno ludzkiego ducha”.

Odnoszący sukcesy artysta Ron Hall (nominowany do Oscara Greg Kinnear) i jego żona Debbie (laureatka Oscara Renée Zellweger) wiodą doskonałe życie… na pozór. Kiedy ich wiara i rodzina zostają wystawione na próbę, niezwykła więź z bezdomnym włóczęgą (nominowany do Oscara Djimon Hounsou†) prowadzi ich w niezwykłej podróży, podczas której poznają znaczenie prawdziwej przyjaźni.

Film jednakowo inni określony przez krytyków “mocnym i inspirującym” ukazuje, jak prosty akt dobroci może zmienić wszystko.

[Źródło opisu: www.empik.com]


POMIĘDZY NAMI GÓRY

Reż.: Hany Abu-Assad
Obsada: Idris Elba, Kate Winslet, Beau Bridges, Dermot Mulroney, Linda Sorensen, Vincent Gale
Kraj: USA
Rok produkcji 2017
Czas: 107 min.
Polski lektor
Kategoria: Dramat

Dwoje obcych sobie ludzi, którzy wychodzą cało z tragicznej katastrofy lotniczej, uwięzionych zostaje w niedostępnych, skutych lodem górach. Kiedy uświadamiają sobie, że spodziewana pomoc nie nadejdzie, zmuszeni są wyruszyć w kilkusetkilometrową podróż przez dziką okolicę. Po drodze muszą stawić czoło nie tylko niewyobrażalnym przeciwieństwom losu, lecz także nieoczekiwanej namiętności.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


POWIERNIK KRÓLOWEJ

Reż.: Stephen Frears
Obsada: Judi Dench, Ali Fazal, Tim Pigott-Smith, Eddie Izzard, Adeel Akhtar, Michael Gambon
Kraj: USA, Wielka Brytania
Rok produkcji 2017
Czas: 107 min.
Polski lektor
Kategoria: Biograficzny, Dramat

“Powiernik królowej” to historia niezwykłej przyjaźni, jaka połączyła brytyjską królową Wiktorię z Abdulem Karimem, indyjskim muzułmaninem, który towarzyszył jej i służył przez ostatnie 15 lat panowania królowej. Wiktoria nadała mu tytuł “munshi”, sekretarza, ale także nauczyciela. Platoniczna relacja łącząca oboje była źródłem plotek i niepokoju na brytyjskim dworze. Spekuluje się, że to dzięki wpływowi Abdula Karima polityka zagraniczna kraju i silny, bezkompromisowy charakter królowej uległy złagodzeniu.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


PIERWSZY ŚNIEG

Reż.: Tomas Alfredson
Obsada: Michael Fassbender, Rebecca Ferguson, Charlotte Gainsbourg, Jonas Karlsson, Ronan Vibert
Kraj: Szwecja, USA, Wielka Brytania
Rok produkcji 2017
Czas: 114 min.
Polski lektor
Kategoria: Kryminał

Szef elitarnej ekipy detektywów prowadzi skomplikowane śledztwo. Wraz z nadejściem zimy ginie kolejna osoba. Detektyw boi się, że do miasta powrócił seryjny morderca. Z pomocą znakomitej rekrutki zaczyna łączyć stare sprawy kryminalne z nowymi brutalnymi zdarzeniami. Wie, że musi rozwiązać zagadkę, zanim spadnie kolejny pierwszy śnieg.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


BORG / MCENROE. MIĘDZY ODWAGĄ A SZALEŃSTWEM

Reż.: Janus Metz
Obsada: Sverrir Gudnason, Shia LaBeouf, Stellan Skarsgård, Tuva Novotny
Kraj: Dania, Finlandia, Szwecja
Rok produkcji 2017
Czas: 100 min.
Polski lektor
Kategoria: Dramat

Wimbledon 1980. Cały świat wstrzymuje oddech – rozpoczyna się finałowy mecz. Björn Borg, najlepszy tenisista na świecie, będzie bronił po raz piąty tytułu mistrza. Chłodny, opanowany i skuteczny – jest ulubieńcem publiczności. Nikt jednak nie wie o dramacie rozgrywającym się poza kortem: niespełna 24-letni tenisista jest fizycznym i psychicznym wrakiem, wyniszczonym przez mordercze treningi, które rujnują także jego życie prywatne. Przeciwnik Borga to 20-letni John McEnroe, porywczy i wybuchowy, zdeterminowany, by zająć miejsce swojego dotychczasowego idola. Jaką cenę może mieć sukces?

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


NASZ NAJLEPSZY ROK

Reż.: Cédric Klapisch
Obsada: Pio Marmaï, Ana Girardot, François Civil, Jean-Marc Roulot, María Valverde
Kraj: Francja
Rok produkcji 2017
Czas: 113 min.
Polski lektor
Kategoria: Dramat, Komedia

Na Juliette niespodziewanie spada ciężar prowadzenia starej, podupadającej rodzinnej winnicy. Żeby przywrócić ją do lat dawnej świetności, musi nie tylko na nowo poukładać rodzinny interes, ale i swoje życie. 

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


NA POKUSZENIE

Reż.: Sofia Coppola
Obsada: Colin Farrell, Nicole Kidman, Kirsten Dunst, Elle Fanning, Oona Laurence
Kraj: USA
Rok produkcji 2017
Czas: 90 min.
Polski lektor
Kategoria: Dramat

Uwodzicielska adaptacja powieści Thomasa Cullinana. Historia dzieje się w czasach wojny secesyjnej w jednej z południowych szkół dla dziewcząt. Młode kobiety opiekują się rannym żołnierzem wroga. Wraz ze stopniowym, powolnym powrotem mężczyzny do zdrowia dom zaczyna wypełniać napięcie seksualne i nieoczekiwana rywalizacja, która każe dziewczętom łamać wszelkie tabu i zmieniać rzeczywistość wokół nich.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


DOM ZBRODNI

Reż.: Gilles Paquet-Brenner
Obsada: Stefanie Martini, Christina Hendricks, Gillian Anderson, Amanda Abbington, Glenn Close
Kraj: Wielka Brytania
Rok produkcji 2017
Czas: 115 min.
Polski lektor
Kategoria: Kryminał

W jednym z najbardziej zagmatwanych kryminałów Agathy Christie prywatny detektyw Charles Hayward na prośbę swej byłej kochanki, wnuczki ofiary, stara się rozwikłać sprawę tajemniczej śmierci zamożnego patriarchy Aristide’a Leonidesa. Ma wskazać zabójcę zanim Scotland Yard odkryje mroczne sekrety rodziny Leonidesów. W ogromnej posiadłości, w atmosferze zazdrości, wzajemnych pretensji, żali i rozgoryczenia Hayward poznaje trzy pokolenia potężnego rodu, między innymi aktorkę teatralną, wdowę po staruszku o 50 lat od niego młodszą i głowę rodziny, stateczną matronę Lady Edith de Haviland.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


BLOK 99

Reż.: S. Craig Zahler
Obsada: Vince Vaughn, Jennifer Carpenter, Don Johnson, Marc Blucas, Udo Kier
Kraj: USA
Rok produkcji 2017
Czas: 132 min.
Polski lektor
Kategoria: Kryminał, Thriller, Akcja

Były bokser traci pracę jako mechanik, a jego małżeństwo przechodzi kryzys. Postanawia zostać narkotykowym kurierem i przyjmuje zlecenie od byłego kumpla. Początkowo wszystko idzie idealnie – do czasu wpadki podczas zorganizowanej przez policję obławy. Mężczyzna trafia więc do więzienia. Życie za kratkami będzie przypominać walkę na pierwszej linii frontu.

[Źródło opisu: www.filmweb.pl]


 

 

O Autorze

Podobne Posty