DZIECKO – dwumiesięcznik

„Dziecko” to miesięcznik adresowany do rodziców małych dzieci i planujących powiększenie rodziny. Tytuł powstał w 1995 roku, jego średni nakład wynosi 157 tys. egzemplarzy.
Poradnik adresowany jest do rodziców, zarówno tych młodych, niedoświadczonych, jak i starszych, którzy chcą stworzyć atmosferę miłości i wsparcia dla swoich dzieci. Siłą magazynu jest żywy i bliski kontakt z czytelnikami, a jego przesłaniem – szczęśliwe dzieciństwo. Bliska interakcja z czytelnikami realizowana jest również dzięki strony internetowej e-Dziecko, która jest najpopularniejszym serwisem parentingowym w polskim internecie.
Miesięcznik jest inicjatorem i współorganizatorem wielu ważnych akcji społecznych: m.in. “Rodzić po ludzku” i “Mieć dziecko w Polsce?”, plebiscytu “Firma przyjazna mamie”, czy plebiscytu produktów dla dzieci “Najlepsze dla dziecka”.

Opis ze strony: prenumerata.ruch.com.pl

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6ZWIERCIADŁO – miesięcznik

„Zwierciadło” to jedyny polski luksusowy magazyn dla kobiet ukazujący się nieprzerwanie od 1957 roku. „Zwierciadło” wspiera czytelniczki w ich rozwoju, zachęca do odnalezienia własnego miejsca, jest drogowskazem w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Dla magazynu piszą m.in.: Wojciech Eichelberger, Artur Andrus, Szymon Majewski, Tomasz Jastrun i Katarzyna Miller. Miesięcznik wyróżnia unikalna formuła, wysoka jakość merytoryczna oraz nowoczesna i elegancka szata graficzna. Znaki rozpoznawcze Zwierciadła to jego wiarygodność i szacunek dla czytelnika.

Opis wydania

Beyoncé bez skazy; sposób na bliskość, czyli matki córkom na nowe czasy; Olga Tokarczuk – żyć poza centrum; Kirsten Dunst – emocje to moja specjalność; Maja Włoszczowska – na sto procent; wyjaśnianie świata – intymna bliskość; czytając mężczyznę – pieniądze między nami; wychowanie – czas na nudę; gra w kolory; Anne Applebaum – życie z historią; przy stole – ma być prosto i smacznie.

Opis ze strony: prenumerata.ruch.com.pl

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6PALESTRA – miesięcznik

„Palestra” to czasopismo o ponad stuletniej tradycji i ugruntowanej wysokiej pozycji w nauce prawa. Po krótkim okresie ukazywania się w 1910 r. we Lwowie, powstało na nowo w 1924 r., założone przez adwokatów stołecznych. Wkrótce stało się jednym z najważniejszych czasopism prawniczych w Polsce. Wznowione po okresie wojny i stalinizmu wpisało się na stałe w dzieje i teraźniejszość prawa i Adwokatury. Skupiało i skupia wokół siebie grono wybitnych prawników związanych zarówno z praktyką jak i nauką prawa.  

Pismo Adwokatury Polskiej “Palestra” jest miesięcznikiem prawniczym o charakterze społeczno-kulturalnym. Publikowane są w nim artykuły naukowe z wielu dziedzin prawa i historii, glosy, przeglądy orzecznictwa i piśmiennictwa oraz relacje z życia nauki i praktyki prawa, ale również szeroki wachlarz felietonów wybitnych prawników oraz ludzi kultury. Na podstawie opublikowanych tu tekstów ukazało się sześć książek.

Opis ze strony: palestra.pl

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


ELLE DECORATION – dwumiesięcznik

“Elle Decoration” to międzynarodowy, ekskluzywny magazyn o sztuce dekoracji wnętrz. Pismo prezentuje zarówno najnowsze trendy światowe, jak i klasykę oraz tradycję. Krok po kroku wprowadza czytelnika w świat pięknych wnętrz, wskazując jednocześnie praktyczne możliwości i dostępne w Polsce rozwiązania. Przejrzysta i stała struktura edytorialna pisma ułatwia poruszanie się po poszczególnych sekcjach magazynu.

Opis ze strony:  prenumerata.ruch.com.pl

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


FORBES – miesięcznik

Forbes na polskim rynku istnieje od 2004 roku.

To prestiżowy magazyn o tematyce biznesowej, znany na świecie przede wszystkim z rankingów, począwszy od najbogatszych ludzi świata po najlepiej zarabiające gwiazdy. Autorzy Forbesa to światowe autorytety biznesu. To również autorzy dogłębnych i syntetycznych materiałów obejmujących zarówno trendy, jak i konkretne rozwiązania mikroekonomiczne. Jego znakiem rozpoznawczym jest wnikliwy reportaż na temat biznesu, rzucający wyzwanie obiegowym poglądom.

Forbes jest obowiązkową lekturą każdego skutecznego menedżera. Skierowany jest do osób dynamicznych, aktywnych, otwartych na światowe trendy. Stanowi źródło inspirującej wiedzy, która pomaga osiągać cele, przedstawia i tłumaczy zjawiska zachodzące w świecie biznesu. Istotna część magazynu to unikalne rankingi, opinie, analizy i komentarze najwybitniejszych postaci światowego biznesu.

Opis ze strony: prenumerata.ruch.com.pl/

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


LOGISTYKA – dwumiesięcznik

“Logistyka” to magazyn ściśle tematyczny, ukazujący się z dwumiesięczną częstotliwością. Swoją treścią obejmuje wszelkie zagadnienia związane z dziedziną i branżą logistyczną, począwszy od szczegółowych informacji, aż po szerokie tematy i problemy. Autorami artykułów czasopisma “Logistyka” są eksperci i osoby o ogromnym doświadczeniu praktycznym i zawodowym. Działy, w jakich publikowane są artykuły magazynu, to: Koncepcje i Strategie Logistyczne, Magazynowanie i Transport Wewnętrzny, Elektroniczna Gospodarka, Usługi Logistyczne, Nowości z GS1, Edukacja Logistyczna oraz Logistyka Nauka. Każde wydanie to rozmowy z interesującymi postaciami pracującymi w logistyce na co dzień, cenne wskazówki i porady gotowe do wdrożenia we własnym biznesie czy dokładne opisy procesów opartych rzetelnymi przykładami, które mogą zainspirować każdego logistyka.  

Opis ze strony:  prenumerata.ruch.com.pl

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


 

 

Katalog czasopism Książnicy Płockiej (wybierz indeks: tytuł czasopisma)  >>

O Autorze