16 kwietnia w Filii bibliotecznej nr 7 (ul. Piaska 5) odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem przedmiotem burzliwych rozmów była debiutancka powieść B.A. Paris Za zamkniętymi drzwiami.

Co się kryje za zamkniętymi drzwiami pięknego domu Grace i Jacka? Dlaczego nikt nie zauważa żadnej skazy na perfekcyjnym wizerunku tej pary? To doskonałość czy genialne kłamstwo? On jest przystojny i bogaty, ona czarująca i elegancka. Ich dom skrywa jednak mroczną tajemnicę, bo powieść B.A. Paris jest wywołującą wielkie emocje historią kobiety w perfidny sposób maltretowanej psychicznie i fizycznie przez męża, mistrza manipulowania ludźmi. Te emocje towarzyszyły także spotkaniu, uczestnicy przerzucali się swoimi odczuciami. I wcale nie było to tylko współczucie dla Grace. Jednymi lektura wstrząsnęła, dla innych była tylko zręcznym manipulowaniem emocjami czytelnika, bez pogłębienia psychologicznego postaci. Niewątpliwie zmusiła do zastanowienia się nad tym, że takie historie nie są tylko fikcją literacką, pokazała złożony problem bycia katem i ofiarą oraz zadania sobie pytania, czy morderstwo popełnione w stanie wyższej konieczności na pewno uwalnia ofiarę od swojego prześladowcy, czy pozostawia z nim na zawsze?

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem pospieramy się o książkę Piotra Nesterowicza Cudownaa widzimy się 21 maja o godz. 16.00 w Filii bibliotecznej nr 7, ul. Piaska 5, tel. 24 263 67 80.

Renata Kraszewska

O Autorze

Podobne Posty