23 kwietnia, w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich, zapraszamy do Książnicy Płockiej na spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller, pisarką, dziennikarką, felietonistką.

Pisze, podróżuje, wychowuje dzieci, dużo czyta i pasją do czytania zaraża innych. Prowadzi stronę bukbuk.pl „poświęconą książkom i pisarzom, gdzie (wraz ze współpracownikami) poleca wartościowe tytuły, przepytuje autorów, doradza i spiera się o literaturę”. Na spotkaniu w Płocku porozmawiamy o jej książkach oraz o literaturze, z którą styka się w swojej pracy. Wszak będzie to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Anna DZIEWIT-MELLER

Urodzona w 1981 w Chorzowie. Pisarka i dziennikarka. Razem z Agnieszką Drotkiewicz wydała zbiory wywiadów Głośniej! Rozmowy z pisarkamiTeoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami. Jest współautorką bestsellerowej reporterskiej książki o Gruzji Gaumardżos, opowieści z Gruzji (Nagroda Magellana 2011), napisanej z mężem Marcinem Mellerem. W maju tego roku ukaże się nowe, uzupełnione wydanie książki. W 2012 roku ukazała się debiutancka powieść Anny Dziewit-Meller pt. Disko (nominacja do Nagrody Literackiej “Gryfia”), w 2016 bestsellerowa powieść Góra Tajget,  a w 2017 ukazała się jej książka (nie tylko) dla dzieci  Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy. Po bardzo dobrym przyjęciu przez czytelników w maju można się spodziewać ciągu dalszego o kobietach, które zdobywały świat, tym razem będą to Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy. Anna Dziewit-Meller prowadzi też autorski popularny kanał internetowy o książkach bukbuk. Jest felietonistką m.in. Tygodnika Powszechnego, współpracuje z „Gazetą Wyborczą”, „Polityką”, „Lampą” i „Krytyką polityczną”.

O Autorze

Podobne Posty