Miło nam poinformować, że dwa projekty Książnicy Płockiej z programów “Partnerstwo dla książki” i “Promocja czytelnictwa” otrzymały 100 % dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu „Partnerstwo dla książki – Kulturalny kalejdoskop” zrealizujemy pikniki literackie, warsztaty pisarskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk i Radosławem Lewandowskim oraz spotkania autorskie dla dzieci i dorosłych.

Natomiast w ramach projektu „Promocja czytelnictwa – Czytanie – to jest sztuka!” w Bibliotece dla dzieci, w jej  “Ogrodzie 1001 bajki” zostanie zrealizowanych szereg działań inspirowanych twórczością współczesnych polskich autorów i klasyków, m.in.: Wandy Chotomskiej, Grażyny Bąkiewicz, Pawła Wakuły, Kazimierza Szymeczko, Juliana Tuwima. Będą więc rodzinne warsztaty plastyczne, teatralne, teatrzyk Kamishibai i spotkania autorskie. Młodzież zaprosimy do uczestnictwa w turnieju “Literacka Scena Młodych” a dorosłych na warsztaty kształcące umiejętność czytania wrażeniowego.

Szczegółowe programy już wkrótce!

Książnica Płocka otrzymała także dofinansowanie z programu ERASMUS + , skierowanym do kadry bibliotecznej w celu podwyższenia kompetencji zawodowych a wzorowanym na modelu szwedzkich rozwiązań w pracy z książką i czytelnikiem.

O Autorze

Podobne Posty