Czyta – MY. Rysuje – MY. Zgaduje – MY – po raz drugi pod takim hasłem odbył się wielki piknik rodzinny na Podolszycach Południe, zorganizowany przez Książnicę Płocką – Filie biblioteczne nr 6, 9 i 10.

Piknik rozpoczął się od występu dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 8. Grupa ISKIERKI, pod kierunkiem Marioli Chojnackiej-Bochnia, zaprezentowała autorski wiersz Miś Uszatek w podróży. Natomiast grupa PODRÓŻNICY, pod kierunkiem Elżbiety Kołuckiej i Danuty Strońskiej wykonała taniec z wstążkami i zaśpiewała piosenkę Na wakacje.

Po występie maluchów przyszedł czas na wspólną zabawę. Tradycyjnie zaproponowaliśmy stoiska kreatywne, na których można było pomalować buźkę, zrobić bajkowy tatuaż, zakładki do książek, balonowe zwierzątka, pomalować gipsowe figurki, rozwiązać krzyżówki i łamigłówki. Animatorzy pikniku zadbali także o zabawy ruchowe i konkursy. Wyścigi w workach czy pełzanie w kolorowym tunelu zawsze cieszą się ogromną popularnością. Dodatkowo uczestnicy zmagali się z kalamburami i zagadkami literackimi, był też konkurs na … najciekawsze upierzenie. Jak zawsze wielką radość sprawił wszystkim pokaz zumby, przygotowany przez Akademię Ruchu – Podolak. Prowadząca go Paulina Cybulska w mig porwała do wspólnej zabawy i młodszych, i starszych.

Dziękujemy księgarni Czerwony Atrament za sprzedaż książek podczas pikniku, a za wsparcie szczególne podziękowania dla Rady Mieszkańców Osiedla Podolszyce Południe.

Renata Kraszewska

O Autorze

Podobne Posty