„Bycie pisarzem wiążę się z wieloma wyrzeczeniami, trzeba się nastawić na to, że stajemy się samotnikami. Żeby pisać, trzeba też coś w życiu przeżyć, mieć jakiś bagaż doświadczeń, najlepiej złych. Człowiek szczęśliwy, zadowolony z życia i czerpiący z niego pełnymi garściami nie ma czasu na to, by zająć się tworzeniem książek”.

Te słowa Radosława Lewandowskiego można potraktować dosłownie lub z przymrużeniem oka, a najlepiej, jeśli macie ochotę na to, by dołączyć do grona osób piszących i publikujących, sięgnijcie po „Kuchnię pisarza”.

To rodzaj poradnika, w którym autor dzieli się swoimi przemyśleniami i doświadczeniem na temat „drogi przez piekło”, jak często nazywa szlak od napisania książki do jej wydania.

„Kuchnia pisarza” jest wydawnictwem Książnicy Płockiej, w sam raz na lato ale nie tylko. Oprócz porad z zakresu warsztatu pisarskiego i rynku wydawniczego, czytelnicy znajdą też ciekawe przepisy kulinarne zaproponowane przez kilku pisarzy. Druga część książki to „Pisarze w kuchni”, odpowiadają m.in. na pytania dotyczące ich zwyczajów kulinarnych podczas pisania, ulubionych i znienawidzonych potraw, eksperymentowania w kuchni.

„Kuchnię pisarza” można kupić w Książnicy Płockiej, ul. Kościuszki 6. Można też zamówić, wyślemy pocztą, tel. 24 263 00 00.

O Autorze

Podobne Posty