Szanowni Państwo,

zapraszamy serdecznie wszystkich płocczan do symultanicznego czytania fragmentów literackich nawiązujących do 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę.

Planujemy, aby czytanie odbyło się w 100 miejscach jednocześnie, w czwartek 14 czerwca 2018 r. o godz. 12.00. To data nieprzypadkowa, na dwa dni przed historyczną, pierwszą wizytą gen. Józefa Hallera w 1917 r. w Płocku.

Zachęcamy wszystkich płocczan do 15-minutowego wspólnego czytania.

Mamy nadzieję, że ten KWADRANS DLA NIEPODLEGŁEJ nie zakłóci Państwa  codziennych zajęć czy pracy zawodowej, a będzie ważnym akcentem potwierdzającym znaczenie, jakie ma dla nas 100. rocznica odzyskania niepodległości. Do akcji czytania zapraszamy wszystkie grupy wiekowe: od przedszkolaków poczynając, poprzez dzieci starsze, młodzież, aż po dorosłych i seniorów. Mile widziany jest udział przedstawicieli różnych środowisk społecznych i grup zawodowych.

Do wszystkich, którzy zgłoszą swój udział w KWADRANSIE DLA NIEPODLEGŁEJ drogą elektroniczną rozesłane będą propozycje tekstów do czytania. Zostały one wybrane z uwzględnieniem wieku czytających, a zaczerpnięte, m.in. z listy 44 tekstów Antologii Niepodległości dostępnej na stronie Kancelarii Prezydenta RP.

Pragniemy, żeby nasze wspólne czytanie wybrzmiało w 100 miejscach na terenie Płocka oraz powiatu płockiego. Zachęcamy do czytania w miejscach, w których akurat Państwo będzą w samo południe. A jeśli jest Państwu po drodze, dołączcie do nas czytających w ogrodzie Książnicy Płockiej. 

Mamy nadzieję, że czytanie dla Niepodległej spotka się z zaangażowaniem równie dużym jak akcja czytania w 2016 r. z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Wówczas teksty czytało 8.400 osób. Wtedy wspólne czytanie odbyło się w filiach i placówkach bibliotecznych, ogrodzie Książnicy Płockiej, szkołach i przedszkolach, szkołach wyższych, opactwie pobenedyktyńskim i w 14 miejscach powiatu płockiego.

Fotorelacja będzie zamieszczana na bieżąco na FB i po zakończeniu akcji na stronie internetowej Książnicy Płockiej. Prosimy o przesłanie do 5 fotografii.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy oswiata@ksiaznicaplocka.pl /w temacie wiadomości „Kwadrans dla Niepodległej”/

Bądźmy razem podczas KWADRANSA DLA NIEPODLEGŁEJ!

Z poważaniem

Joanna Banasiak

/-/

Dyrektor Książnicy Płockiej

O Autorze

Podobne Posty