DZIAŁKOWIEC – dwumiesięcznik

Miesięcznik “Działkowiec” specjalizuje się w szeroko pojętym ogrodnictwie amatorskim, a także w ogrodnictwie działkowym. Magazyn skierowany jest do wszystkich pasjonatów ogrodnictwa, którzy szukają zarówno rzetelnej wiedzy jak i praktycznych porad znajdujących zastosowanie w ich hobby.

Partnerami pisma są największe ośrodki naukowe zajmujące się ogrodnictwem w Polsce, m.in.: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, uniwersytety przyrodnicze w Poznaniu, Lublinie i Wrocławiu, Ogród Botaniczny PAN w Powsinie, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie i Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Opis ze strony: www.prenumerata.ruch.com.pl

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


POZNAJ SWÓJ KRAJ – miesięcznik

„Poznaj swój kraj” już od 60 lat zaprasza Was w podróże po Polsce. Przed nami najpiękniejsze krainy, regiony, miasta, zamki, pałace, zabytki. Czytelników zabieramy na wycieczki rowerowe, kajakowe, piesze. Opowiadamy o śladach Polaków za granicą. Znajdujemy miejsce, aby opisywać nieznane lub zapomniane losy wielkich Polaków.

W każdym numerze konkursy krajoznawcze, krzyżówka i felieton prof. J. Bralczyka. Patronujemy wielu imprezom turystycznym. Miesięcznik dla każdego, kogo interesuje świat tuż za czterema ścianami własnego mieszkania…

Opis ze strony: prenumerata.ruch.com.pl/poznaj-swoj-kraj

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki   ___________________________________________________________________________________________

NATIONAL GEOGRAPHIC POLSKA – miesięcznik

“National Geographic Polska” to pismo dla ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach, poszukujących rzetelnych i aktualnych informacji, ceniących wybitną fotografię i dbających o ochronę środowiska. Na jego łamach można znaleźć artykuły o najnowszych odkryciach archeologicznych i paleontologicznych, niezwykłych kulturach, przyrodzie, historii, medycynie. Porusza także tematy społeczne i polityczne, opisuje konflikty, problemy ekologiczne i efekty zmian klimatycznych. Obecnie, poza flagową edycją amerykańską, ukazuje się 37 wydań lokalnych, czytanych co miesiąc przez 60 mln osób na świecie.

Opis ze strony: prenumerata.ruch.com.pl

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


SPOTKANIA Z ZABYTKAMI – dwumiesięcznik

Czasopismo „Spotkania z Zabytkami” ukazuje się nieprzerwanie od 1977 r. i jest jedynym na rynku polskim periodykiem szeroko popularyzującym ideę ochrony zabytków. Pismo do dziś jest wierne swojej linii programowej – uwrażliwiania społeczeństwa na sprawy dziedzictwa narodowego. Wśród czytelników i szeroko pojętych odbiorców „Spotkań z Zabytkami” znajdują się przedstawiciele służb konserwatorskich (urzędy konserwatorskie: wojewódzkie, miejskie), urzędy miast (cała Polska), gminy, parafie (w zabytkowych obiektach sakralnych), muzea, firmy konserwatorskie, biura architektoniczno-konserwatorskie, właściciele obiektów zabytkowych, trzeci sektor: fundacje i stowarzyszenia zajmujące się opieką nad zabytkami, konserwacją zabytków i działaniami rewitalizacyjnymi, osoby zainteresowane tematyką ochrony i konserwacji zabytków profesjonalnie: historycy sztuki, architekci, konserwatorzy, społeczni opiekunowie zabytków, ponadto hobbyści, miłośnicy zabytków, a także szkoły i wyższe uczelnie. Niosąc duży ładunek popularnej wiedzy z zakresu historii polskich zabytków (tych znanych, a także tych, które często nie są identyfikowane z pojęciem zabytku), ich miejsca w krajobrazie oraz szczególnej roli, jako świadectwo naszej tożsamości narodowej, uświadamia potrzebę, a nawet obowiązek ich ochrony.

W „Spotkaniach z Zabytkami” publikują artykuły znakomici specjaliści zajmujący się ochroną zabytków, ale także czytelnicy, a wśród nich młodzi pasjonaci interesujący się tą dziedziną. Jest to doskonały sposób na włączenie się szerokiej grupy społeczeństwa w sprawy ochrony polskich zabytków, często widzianych na tle Europy.
Wśród stałych działów miesięcznika największą popularność zyskały: ZABYTKI W KRAJOBRAZIE, WOKÓŁ TRADYCJI, SPOTKANIA NA WSCHODZIE, TO TEŻ SĄ ZABYTKI. Ważne miejsce w czasopiśmie zajmują też działy: Z WARSZTATU KONSERWATORA, ZBIORY I ZBIERACZE oraz Z WIZYTĄ W MUZEUM. Dużym powodzeniem cieszą się ponadto prowadzone od wielu lat na łamach pisma akcje: Akcja dwory, Akcja cmentarze, Akcja ogrody, Akcja drewno, czy zainicjowana przed kilku laty Akcja Zabytki poprzemysłowe, a także cykle: Wokół jednego zabytku, Zabytki utracone oraz Zabytki i prawo.

Opis ze strony:  www.spotkania-z-zabytkami.pl

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


POZNAJ ŚWIAT – miesięcznik

Miesięcznik turystyczno-podróżniczy “Poznaj Świat” publikuje relacje z dalekich wypraw znanych podróżników, jak również oryginalne teksty własnych czytelników. “Poznaj Świat” to miesięcznik, który uzależnia od czytania i podróży. Przyświeca mu idea, by czytelnik wiedział, co widzi. Pokazuje cały świat z polskiego punktu widzenia. Ceni sobie różnorodność relacji, dzięki czemu śmiało może się pochwalić, że jest jednym z najbardziej otwartych miesięczników na rynku. W działach stałych magazynu czytelnicy znajdą m.in.: Temat Miesiąca, Portet, Gdzie szusować, Wakacje na dwóch kółkach, Poznaj Świat przygody, Poznaj Świat z kosmosu, Wyspy i wysepki.

Opis ze strony: prenumerata.ruch.com.pl/

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


WERANDA COUNTRY – miesięcznik

“Weranda Country” to miesięcznik o pięknych domach, zielonych ogrodach i ciekawym życiu poza miastem, wśród wysokich drzew. Czasopismo opowiada o poszukiwaniu miejsca do życia, przywołuje historie ciekawych ludzi, którzy odważyli się spełnić marzenia. Pasje bohaterów i autorów naszych artykułów to malarstwo, muzyka, teatr, a także pielęgnacja ogrodu, ekologia, gotowanie, dekorowanie wnętrz oraz spotkania z przyjaciółmi. Wszyscy countrowicze oczywiście kochają zwierzęta, dlatego nie brakuje ich na kartkach “Werandy Country”.

Opis ze strony:  prenumerata.ruch.com.pl

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


MOJE MIESZKANIE  – miesięcznik

Popularny magazyn poradnikowy o urządzaniu wnętrz “Moje Mieszkanie” zamieszcza ciekawe, oryginalne pomysły na aranżację wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu. Czytelnik znajdzie tu także podpowiedzi, w co wyposażyć wnętrza oraz jak i gdzie szukać dobrych produktów. Magazyn prezentuje również przegląd oferty rynkowej.

Opis ze strony:  prenumerata.ruch.com.pl

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6 _________________________________________________________________________________________________________________

MURATOR – miesięcznik

Najpopularniejszy w Polsce poradnik o tematyce budowlanej przeznaczony dla inwestorów indywidualnych. Od ponad 25 lat pomaga Czytelnikom w budowie ładnych, trwałych i zdrowych domów jednorodzinnych. W każdym numerze praktyczne porady i opis wybranych zagadnień związanych z budową, wykańczaniem i remontem domu. Główne działy to: „Niezbędnik inwestora”, „Rozmowy o budowaniu”, „Architektura i wnętrza”, „Budowa i remont”, „Instalacje i wyposażenie”, „Wokół domu”, „Prawo i finanse”, „Murator pomaga”.

Opis ze strony:  prenumerata.ruch.com.pl

W bieżącym numerze: >>

Czasopisma dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6
_________________________________________________________________________________________________________________

Katalog czasopism Książnicy Płockiej (wybierz indeks: tytuł czasopisma)  >>

O Autorze