23 czerwca 2018 r. Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego po raz trzeci gościła uczestników Ogólnopolskiego Zlotu Miłośników Cukierni Pod Amorem z udziałem Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Przyjechały do nas czytelniczki m.in. z Poznania, Wrocławia, Warszawy.

Tym razem, ze względu na pogodę, nie w malowniczym ogrodzie Książnicy, ale na sali kolumnowej stworzyliśmy odpowiedni klimat, nawiązujący do czasów PRL. Samo miejsce przecież zobowiązuje – tu przez lata mieścił się Komitet Wojewódzki PZPR.

Podczas sobotniego spotkania nie brakowało więc strojów z minionej epoki, rozmaitych akcesoriów oraz opowieści z przeszłości. Małgorzata Gutowska-Adamczyk zdradziła także, czego możemy się spodziewać po „Dziedzictwie Hryciów”, kolejnej części sagi.

Uczestnicy wzięli udział w warsztatach pisania wspomnień, które poprowadziła autorka. Pod hasłem „Szanujmy wspomnienia” toczyła się rozmowa m.in. o tym, dlaczego warto pisać? Pisarka wskazała m.in. jakimi cechami powinien charakteryzować się skuteczny tekst, opowiedziała o chronologii, wyborze i selekcji faktów, o gromadzeniu, zapisywaniu słów charakterystycznych dla naszych bliskich i późniejszym wykorzystywaniu ich w swojej pracy. Mowa była też o tajemnicach i ich ujawnianiu we wspomnieniach. I jeszcze dużo więcej…

A na koniec była jeszcze uczta dla zmysłów, czyli warsztaty czekoladowe poprowadzone przez Manufakturę Czekolady.

Bardzo dziękujemy za pyszne ciasta, które serwowały:

Cukiernia Lekkie Ciacho, Cukiernia Ciuciubabka, Piekarnia-Cukiernia Polkorn.

Patronat nad wydarzeniem objęło Wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Warsztaty pisania były częścią projektu „Kulturalny kalejdoskop” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Renata Kraszewska

 

O Autorze

Podobne Posty