Chris Bohjalian: Pokój gościnny

Autor bestsellerowych powieści “Cesarskie cięcie” i “Zamki na piasku” przedstawia pasjonującą opowieść o przyjęciu, którego finał jest tragiczny: dwaj mężczyźni leżą martwi w salonie w domu na przedmieściach, kolejne dwie muszą ukrywać się przed policją, a małżeństwo dwojga ludzi wisi na włosku.

Kiedy Richard Chapman zobowiązuje się zorganizować u siebie wieczór kawalerski swojego młodszego brata, od początku spodziewa się pewnej dozy pikanterii. Wysyła więc żonę, Kristin, razem z ich młodą córką na weekend do teściowej, a swój dom w Westchester udostępnia przyjaciołom brata i zamówionym przez nich rozrywkom. Nie podejrzewa jednak, że czeka go istna orgia pijaństwa i niebezpiecznie intymne chwile w gościnnej sypialni, a wszystko skończy się, gdy dwie nagie kobiety zabiją swoich rosyjskich ochroniarzy, po czym znikną pod osłoną nocy.

Życie Richarda z dnia na dzień zmienia się w koszmar. Policja wyrzuca go z domu, który jest teraz miejscem zbrodni, jego firma wysyła go na bezterminowy urlop, a jego żona nie jest w stanie mu wybaczyć chwil spędzonych z ciemnowłosą dziewczyną w pokoju gościnnym. Tymczasem ta sama ciemnowłosa dziewczyna, Alexandra, wpada w dużo poważniejsze kłopoty. Dzięki jednej burzliwej nocy wydostaje się na wolność, ale musi uciekać jednocześnie przed policją, która chce ją aresztować i przed gangsterami, którzy chcą ją zabić.

“Pokój gościnny” to pasjonująca, mrożąca krew w żyłach opowieść o skandalu i wstydzie autorstwa jednego z najlepszych współczesnych powieściopisarzy.

[źródło opisu: www.empik.com]

O Autorze

Podobne Posty