W pierwszą, pochmurną i wietrzną niedzielę lipca, bawiliśmy się na Pikniku Literackim „Wakacyjne podróże” zorganizowanym przez Książnicę Płocką: Filię biblioteczną nr 12 i Dział Zbiorów Audiowizualnych wraz ze Stowarzyszeniem Miłośnicy Osiedla Ciechomice przy wsparciu Rady Osiedla Góry.

Na każdego, kto nie przestraszył się czarnych chmur, czekały rozmaite atrakcje przygotowane przez organizatorów. Były tradycyjne stoiska, gdzie wyobraźnią i kreatywnością mogli popisać się miłośnicy sztuk plastycznych. Dla dorosłych i dla dzieci były quizy literackie z nagrodami książkowymi, a dla spragnionych ruchu na świeżym powietrzu – m.in. zabawy przy muzyce, animacje ruchowe z chustą Klanza i rurami do skakania oraz zabawy z piłką ręczną z zawodnikami II zespołu Orlen Wisły.

Była też Pani Klaun, która jak magnes przyciągała do najróżniejszych zabaw zręcznościowych grupy dzieci. Natomiast nie tylko najmłodsi z zapartym tchem uczestniczyli w licznych doświadczeniach przeprowadzanych przez Zakątek Odkrywców.

W trakcie pikniku ogłoszono także zwycięzców dwóch konkursów: literacko – plastycznego poświęconego postaci Świętego Stanisława Kostki i konkursu plastycznego z okazji stulecia odzyskania niepodległości.

Dziękujemy także Ochotniczej Straży Pożarnej z Zaździerza za przygotowanie i przeprowadzenie pokazu sztuki strażackiej.

Piknik Wakacyjne podróże był częścią projektu Kulturalny kalejdoskop dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Renata Kraszewska

 

O Autorze

Podobne Posty