Dwa tygodnie wakacji za nami. Pogoda dopisuje, choć miewa swoje kaprysy. Jeśli nie macie pomysłu, co dalej, może skorzystacie z zajęć bibliotecznych w placówkach Książnicy Płockiej?

Za nami już m.in…. seria podróży, na które postawiły filie nr 1 i 12. Nie trzeba wyjeżdżać, żeby poznać świat i kraj. Można to robić wędrując palcem po mapie, oglądając filmy, zdjęcia, podczas kreatywnych zajęć plastycznych z wykorzystaniem różnych materiałów i technik. Uczestnicy robili m.in. morskie kraby na talerzykach, plakaty i statki.  Nieco inny rodzaj podróży – po literaturze, zaproponowała filia nr 7. Oprócz quizów, kalamburów i dobrych książek nie zabrakło też zajęć plastycznych. Dzieci robiły m.in. barwne autoportrety wakacyjne. W podróż do Pacanowa zabrała filia nr 10. Kapryśna aura spowodowała, że przez pierwsze dni zajęć to Koziołek Matołek „opowiadał” o swoich wędrówkach. Dzieci odbyły wirtualną podróż z Płocka do Pacanowa, odwiedziły krainę uśmiechniętości, czyli Centrum Bajki w Pacanowie.  Dopiero kolejne dni słonecznej pogody sprawiły, że dzieci mogły zaprosić Koziołka Matołka na zwiedzanie Borowiczek, na olimpiadę jego imienia, piknik nad Wisłą czy obejrzenie dębu Wojciech, pomnika przyrody, z którego słyną Borowiczki. Była też wyprawa na „Przystanek Lawenda”.

Natomiast w filii nr 5 zamieszkały duchy, strachy, straszydełka i… Brunchilda. Ta biblioteka stawia na wakacje z duchami. Nikt się ich na szczęście nie boi, wszyscy za to dobrze się bawią. Szczególne podziękowania za wsparcie działań wakacyjnych należą się Hurtowni „Krzyś” Justyna Makowska i firmie Cameleon Sebastian Chociemski.       

To nie wszystko. W Chotomku realizowany jest projekt „Czytanie – to jest sztuka!”, dofinansowany ze środków MKiDN. W Ogrodzie 1001 bajki odbyły się m.in. warsztaty plastyczne i warsztaty teatralne, spotkanie z Klaunem i teatrem marionetkowym. 

Blisko 300 uczestników obozu POGODNE LATO w Gorzewie odwiedziło Książnicę Płocką i wzięło udział w Tumskich Potyczkach Językowych. „Zaczytana Ławeczka” Władysława Broniewskiego w ogrodzie budziła entuzjazm dzieci i młodzieży z Tarnopola i Lwowa, a także Kozienic, Mińska Mazowieckiego Radomia, Wyszkowa oraz okolic Płocka.

Przed nami jeszcze mnóstwo atrakcji wakacyjnych i dużo czasu. Zapraszamy a szczegóły zajęć bibliotecznych organizowanych przez Książnicę samodzielnie lub w partnerstwie projektowym znajdziecie na naszej stronie internetowej i na facebooku.      

Renata Kraszewska         

                                                                             

O Autorze

Podobne Posty